Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Izraelskie bombardowania zabijają dziesiątki ludzi w Gazie, podczas gdy Blinken prosi Netanjahu o ochronę ludności cywilnej | międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Izraelskie bombardowania zabijają dziesiątki ludzi w Gazie, podczas gdy Blinken prosi Netanjahu o ochronę ludności cywilnej |  międzynarodowy

Wenezuela uważa skazanie Izraela przez Republikę Południowej Afryki pod zarzutem ludobójstwa przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości za „akt historyczny”

Rząd Wenezueli wyraził we wtorek swoje uznanie dla „historycznych działań” podjętych przez Republikę Południowej Afryki, potwierdzając, że Republika Południowej Afryki oskarżyła Izrael przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości o popełnienie rzekomych zbrodni ludobójstwa podczas wojny z islamistami. Ruch Hamasu w Strefie Gazy.

W oświadczeniu kraj karaibski uznał „zdecydowany i historyczny krok podjęty przez Republikę Południowej Afryki w obronie narodu palestyńskiego” poprzez to działanie, któremu, zdaniem Caracas, „powinna towarzyszyć cała społeczność międzynarodowa, wzywając do pilnego szacunek dla życia.” i godności człowieka”.

Rząd Nicolasa Maduro dodał: „Wenezuela potwierdza, że ​​wielostronne organy wymiaru sprawiedliwości muszą działać w oparciu o reguły i zasady prawa międzynarodowego, a w obliczu tego aktu ludobójstwa muszą wznieść się do poziomu poważnych faktów, które stanowią wyraźną agresję przeciwko ludzkości, a w szczególności narodowi palestyńskiemu.” .

W grudniu ubiegłego roku Republika Południowej Afryki zwróciła się do organu sądowego ONZ o pilne stwierdzenie, że „Izrael narusza swoje zobowiązania wynikające z Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa i musi natychmiast zaprzestać wszelkich działań i środków naruszających te zobowiązania”. „Jak donosiło wówczas Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Republiki Południowej Afryki, 2 stycznia Izrael ogłosił, że stanie przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, aby bronić się przed oskarżeniami o ludobójstwo.

Według Ministerstwa Zdrowia w strefie kontrolowanej przez Hamas wojna w Gazie spowodowała śmierć ponad 23 000 osób, około 59 000 zostało rannych oraz wysiedlenie 1,9 miliona ludzi w pasie o populacji 2,3 miliona. Intensywne walki i ostrzał rozpoczęły się w Strefie Gazy po tym, jak grupa zbrojna Hamasu zaatakowała Izrael 7 października, zabijając 1200 osób i biorąc około 250 zakładników. (Wydajny)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *