Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Ministerstwo Zdrowia Gazy szacuje, że od zakończenia rozejmu w izraelskich atakach zginęło 240 osób międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Ministerstwo Zdrowia Gazy szacuje, że od zakończenia rozejmu w izraelskich atakach zginęło 240 osób  międzynarodowy

Stany Zjednoczone są przywiązane do podmiotu rządzącego Gazą i Zachodnim Brzegiem po obecnym konflikcie

Dziś, w sobotę, na szczycie klimatycznym COP28 odbywającym się w Dubaju wiceprezydent USA Kamala Harris określi amerykańską wizję sytuacji w Gazie po obecnej wojnie między Izraelem a Hamasem, zgodnie z tym, co Reuters cytuje źródła w Białym Domu. . Jednym z amerykańskich celów jest, aby naród palestyński był rządzony przez jedną jednostkę mającą władzę nad Gazą i Zachodnim Brzegiem.

W serii wystąpień, jakie zamierza przeprowadzić na szczycie, Harris reprezentująca prezydenta USA Joe Bidena zapisze cele Stanów Zjednoczonych w regionie po obecnym konflikcie. Reuters zacytował urzędnika Białego Domu, który powiedział, że Trump „podkreśli, że każdy plan na fazę pokonfliktową w Gazie musi uwzględniać jasny horyzont polityczny dla narodu palestyńskiego i zapewniać ponowne zjednoczenie Gazy i Zachodniego Brzegu w ramach jednego podmiotu”. wiceprezydent.

Ponadto odbędzie spotkania z liderami regionalnymi, w tym z prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejkiem Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem. Urzędniczka amerykańska dodała: „Podczas swoich spotkań wiceprezydent nakreśli nasze zasady dotyczące Strefy Gazy po zakończeniu konfliktu, przedstawi różne propozycje, które stawiają głos palestyński w centrum uwagi, i spróbuje zmobilizować wsparcie dla tych wysiłków”.

Obecnie Autonomia Palestyńska, przy wsparciu Zachodu, pomimo podejrzeń o korupcję, utrzymuje kontrolę nad Zachodnim Brzegiem, terytoriami palestyńskimi na wschód od Izraela, podczas gdy Hamas, organizacja uważana za terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, Unię Europejską i Izrael, kontroluje Strefa Gazy. Od 2007 r., kiedy po krótkiej wojnie domowej wydaliła członków Autonomii Palestyńskiej.

Część amerykańskich urzędników stawia na zachęcanie Autonomii Palestyńskiej pod przewodnictwem Mahmuda Abbasa (88 l.) do rządzenia również w Gazie, choć nie ma konkretnego planu. W każdym razie urzędnicy amerykańscy wyrazili wątpliwości co do zdolności Autonomii Palestyńskiej do wykonania tego zadania, pośród krytyki korupcji, złego zarządzania i braku wiarygodności wśród Gazańczyków. (Reuters)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *