Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Netanjahu potwierdza, że ​​zawieszenie broni w Strefie może opóźnić atak na Rafah międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Netanjahu potwierdza, że ​​zawieszenie broni w Strefie może opóźnić atak na Rafah  międzynarodowy

Huti ostrzegają, że amerykańskie i brytyjskie bombardowania są „bezużyteczne”, jeśli chodzi o powstrzymanie ich ataków

Rebelianci Houthi w Jemenie ostrzegli w niedzielę, że dzisiejsze poranne bombardowania ich pozycji przez USA i Wielką Brytanię to „daremne próby”, aby uniemożliwić rebeliantom dalsze ataki na statki handlowe na Morzu Czerwonym.

Rzecznik Houthi, Mohammed Abdul Salam, powiedział na swojej osobistej stronie, odnosząc się do ich ataków na Morzu Czerwonym.

Opisał także te ataki jako „potępioną i odrzuconą agresję, która narusza suwerenność niepodległego państwa”, które Huti powtarzają od czasu, gdy Stany Zjednoczone i Wielka Brytania rozpoczęły pierwszą operację na dużą skalę przeciwko pozycjom rebeliantów w Jemenie w 2018 r. Połowa stycznia.

Pomimo tej nowej serii bombardowań Abdel Salam podkreślił, że rebelianci „przestrzegają swojego humanitarnego i religijnego stanowiska wobec Gazy, uniemożliwiając izraelskim statkom lub tym zmierzającym do portów okupowanej Palestyny”, ostrzegając jednocześnie, że ruch wspierany przez Iran „ma pełne prawo reagować.”

Jak wynika ze wspólnego oświadczenia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zbombardowały w sobotę kilka obiektów Houthi w Jemenie, co stanowi czwartą wspólną operację obu krajów przeciwko tej grupie.

Operacja uderzyła w 18 „celi” w ośmiu różnych lokalizacjach w Jemenie, w tym w podziemne magazyny, w których Houthi trzymają część rakiet używanych do ataków na statki na Morzu Czerwonym, a także systemy obrony powietrznej, radary i helikopter.

Krótko po tej kampanii powietrznej rzecznik wojskowy rebeliantów Yahya Saree ogłosił atak rakietowy i dronowy na tankowiec i amerykańskie okręty wojenne na Morzu Czerwonym.

Oprócz wspólnych uderzeń z Londynem Waszyngton przeprowadza osobne i stosunkowo regularne bombardowania pozycji Houthi w Jemenie, choć wspierany przez Iran ruch twierdzi, że działania te nie wpływają na jego zdolności militarne.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *