Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Netanjahu: „Wojna nie może się zakończyć, dopóki nie osiągniemy wszystkich naszych celów”. międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Netanjahu: „Wojna nie może się zakończyć, dopóki nie osiągniemy wszystkich naszych celów”.  międzynarodowy

Blinken o konflikcie na Bliskim Wschodzie podczas swojej wizyty w Grecji: „Stoimy przed najtrudniejszymi wyzwaniami, ale jesteśmy zjednoczeni”

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken i premier Grecji Kyriakos Mitsotakis potwierdzili na Krecie (Grecja), dobre stosunki między swoimi krajami, aby stawić czoła obecnym „trudnym” wyzwaniom, zwłaszcza wojnom w Europie i na Wschodzie. . Dodał: „Stoimy w obliczu najtrudniejszych wyzwań, ale jesteśmy zjednoczeni, niezależnie od tego, czy jest to wojna na Ukrainie, bezpieczeństwo i stabilność na Bliskim Wschodzie, czy wojna w Gazie. „To daje nam siłę na przyszłość” – powiedział Blinken po przyjęciu przez Mitsotakisa.

Po wylądowaniu na greckiej wyspie Krecie po godzinie 17:00 szef amerykańskiej dyplomacji przyjął swojego greckiego odpowiednika Giorgosa Yeraptritisa, jak wynika ze zdjęć transmitowanych przez telewizję publiczną ERT, przed przeprowadzką do domu Mitsotakisa w Chanii (Kreta). W tej siedzibie obaj politycy odbyli specjalne spotkanie po złożeniu krótkich oświadczeń, w których podkreślili, że stosunki Waszyngtonu z Atenami przeżywają najlepsze chwile.

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad, po prywatnym spotkaniu, Blinken i Mitsotakis odbędą robocze spotkanie z udziałem Yeraptritisa i innych wyższych urzędników greckiego rządu, na którym będzie miała miejsce wojna między Izraelem a Hamasem, a także rosyjska agresja przeciwko Ukrainie. zostaną omówione. Oczekuje się również, że omówią kwestie dwustronne, takie jak współpraca energetyczna i obronna między obydwoma krajami.

Po tej wizycie Blinken uda się do Jordanii, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Królestwa Arabii Saudyjskiej, Izraela, na Zachodni Brzeg i Egipt w ramach wycieczki, która zakończy się w przyszły czwartek, skupiając się na konieczności niesienia pomocy humanitarnej do Gazy. Strefa Gazy i mediacja na rzecz uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez Hamas. Trasa odbywa się w czasie rosnących obaw związanych z ryzykiem eskalacji i rozszerzenia wojny między Izraelem a Hamasem w regionie. (Wydajny)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *