Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​40% populacji Strefy Gazy jest zagrożonych głodem międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​40% populacji Strefy Gazy jest zagrożonych głodem  międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin

Poniżej podajemy najważniejsze momenty ataku wojskowego na Gazę o godzinie 20:00 w czwartek, 28 grudnia:

Hamas twierdził, że w izraelskim zamachu bombowym na Rafah zginęło co najmniej 20 osób. Według Ministerstwa Zdrowia enklawy kontrolowanej przez Hamas co najmniej 20 osób zginęło w czwartek w izraelskim zamachu bombowym w pobliżu szpitala kuwejckiego w Rafah. Według ministerstwa kolejnych 55 osób zostało trwale rannych. Dzisiaj, w czwartek, na okupowanym Zachodnim Brzegu podczas dwóch odrębnych incydentów zginęło dwóch Palestyńczyków. Według Ministerstwa Zdrowia Autonomii Palestyńskiej do pierwszej śmierci doszło rano podczas operacji armii izraelskiej w Ramallah, a do drugiej po południu, po tym jak siły izraelskie otworzyły do ​​niej ogień w rejonie Betlejem. Oficjalna palestyńska agencja Wafa podała również, że dziś rano w starciach rannych zostało 14 osób.

Czerwony Półksiężyc ogłasza śmierć 10 osób w wyniku nowego ataku w pobliżu szpitala w Khan Yunis. Palestyński Czerwony Półksiężyc poinformował, że w nowym zamachu bombowym w pobliżu szpitala Al-Amal w mieście Khan Yunis, na południe od Strefy Gazy, zginęło 10 męczenników, a 21 zostało rannych. Atak ten stanowi uzupełnienie wczorajszego ataku w tym samym obszarze, w wyniku którego według organizacji zginęło 31 osób, a 25 innych zostało rannych. Z drugiej strony Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) podał w czwartek, że rok 2023 „był najbardziej śmiercionośnym rokiem dla dzieci” na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie w historii i podkreślił, że „przemoc związana z konfliktem osiągnęła bezprecedensowy poziom”. „.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​40% populacji Gazy jest zagrożone głodem. Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) ostrzegła, że ​​40% populacji Gazy jest obecnie zagrożonych głodem. „Po prostu nie ma wystarczającej ilości żywności” – powiedział Tom White, dyrektor ds. Gazy w agencji ONZ. „Każdy dzień to walka o przetrwanie, o jedzenie i wodę”.

Celem Departamentu Skarbu USA jest sieć finansująca ataki Houthi na żeglugę międzynarodową. Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Departamentu Skarbu USA zidentyfikowało w czwartek jedną osobę i trzy podmioty odpowiedzialne za ułatwianie przepływu irańskiej pomocy finansowej dla bojówek Houthi w Jemenie, które są odpowiedzialne za powtarzające się ataki na statki handlowe przepływające przez Morze Czerwone, Departament Skarbu USA podał w raporcie. zezwolenie.

Egipt proponuje zawieszenie broni w trzyetapowym planie. Według dyrektora egipskich mediów państwowych Egipt potwierdził w czwartek, że przedstawił ramową propozycję zakończenia rozlewu krwi w Strefie Gazy, obejmującą trzyetapowy plan zawieszenia broni. Tymczasem Izrael udzielił Cyprowi wstępnej zgody na utworzenie korytarza morskiego dla pomocy humanitarnej dla Gazy, podało izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Cypr, państwo członkowskie UE położone najbliżej Bliskiego Wschodu, zaproponował utworzenie korytarza humanitarnego w celu gromadzenia, kontrolowania i przechowywania pomocy przed wysłaniem jej do oddalonej o około 370 kilometrów Strefy Gazy.

7 października Hamas zabił Izraelkę, która była wśród zakładników. Według kibucu Nir Oz, Jodi Weinstein, 70-letnia kobieta, która znajdowała się wśród zakładników wziętych przez Hamas 7 października w Izraelu, została tego dnia zabita przez islamistyczną milicję. Jego ciało nadal znajduje się w rękach Hamasu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *