Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​co czwarty mieszkaniec Gazy jest „o krok od głodu” | międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​co czwarty mieszkaniec Gazy jest „o krok od głodu” |  międzynarodowy

Lula upiera się, że Izrael chce „skutecznie położyć kres Palestyńczykom w Gazie”

Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva powiedział we wtorek, w nowym oświadczeniu po otwartym kryzysie dyplomatycznym z Tel Awiwem, że Izrael zamierza „wyeliminować Palestyńczyków” w Strefie Gazy.

„Rząd Izraela tak naprawdę chce unicestwić Palestyńczyków w Strefie Gazy. Czy to. Eliminuje tę przestrzeń terytorialną z narodem palestyńskim, aby mógł ją zająć. Nie ma innego wytłumaczenia” – podkreśliła Lula w rozmowie z dziennikarzem Kennedym Alencarem w telewizji! Oraz portal UOL, jak wynika z zapowiedzi podanej przez te media.

Lula powtórzył, że izraelski atak jest „ludobójstwem”, ponieważ stawia „armię na wysokim poziomie gotowości przeciwko kobietom i dzieciom”, zgodnie z fragmentem pokazanym mediom, które wyemitują pełny wywiad we wtorek wieczorem.

Prezydent Brazylii dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​w swoich oświadczeniach z 18 lutego nie użył słowa „Holokaust”, co zapoczątkowało kryzys dyplomatyczny z Izraelem, i uznał, że izraelski premier Benjamin Netanjahu był tym, który je wygłosił sprawozdania. To wyjaśnienie.

Przy tej okazji oraz podczas wystąpienia dla prasy podczas podróży do Etiopii Lula stwierdził, że „to, co dzieje się z narodem palestyńskim, nie miało miejsca w historii, ale miało miejsce (dopiero), kiedy Hitler zdecydował się zabić Żydów”. W odpowiedzi na te słowa Izrael ogłosił Lula persona non grata w kraju i publicznie zganił ambasadora Brazylii przy Muzeum Holokaustu. W odpowiedzi Brazylia wezwała swojego ambasadora w Izraelu na konsultacje w proteście przeciwko „niedopuszczalnym”, „fałszywym” i „niezasłużonym” oskarżeniom wysuwanym przez izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza pod adresem Luli.

We wtorkowym wywiadzie Lula wskazał, że nie spodziewa się, że izraelski rząd zrozumie jego słowa, biorąc pod uwagę temperament i ideologię Netanjahu, i podkreślił, że je powtórzy. Podkreślił jednak, że Brazylia pragnie jedynie pokoju i podkreślił, że „była pierwszym krajem”, który potępił „atak terrorystyczny” przeprowadzony przez Hamas 7 października. (Wydajny)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *