Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Według Hamasu armia izraelska atakuje indonezyjski szpital w Gazie czołgami, zabijając co najmniej 12 osób | międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Według Hamasu armia izraelska atakuje indonezyjski szpital w Gazie czołgami, zabijając co najmniej 12 osób |  międzynarodowy

Według Hamasu w wyniku nowego izraelskiego oblężenia indonezyjskiego szpitala w Gazie zginęło co najmniej 12 osób

Ministerstwo Zdrowia w Gazie, kontrolowane przez Hamas, ogłosiło, że co najmniej 12 osób, w tym ranni i personel medyczny, zginęło dzisiaj w bezpośrednich atakach armii izraelskiej na indonezyjski szpital położony w pobliżu Jabalii w północnej Strefie Gazy. . . Rzecznik ministerstwa Ashraf Al-Qudra powiedział: „Izraelskie siły okupacyjne umieściły w kręgu śmierci tysiące rannych, personelu medycznego i wysiedleńców w wyniku bezpośrednich i powtarzających się ataków na indonezyjski szpital”.

Według Ministerstwa Zdrowia jest to „nowa zbrodnia popełniona przez izraelskiego okupanta wobec szpitali w Strefie Gazy”, podkreślając, że Indonezyjczyk „był narażony na ostrzał artylerii czołgowej”, w wyniku którego wielu zostało rannych, w tym szef oddział ortopedyczny. Doktor Adnan Al-Barash doznał poważnego urazu głowy.

W ostatnich tygodniach Izrael zaatakował kilka szpitali w Strefie pod pretekstem, że ukrywają się w nich działacze Hamasu, choć najsłynniejsze było zeszłotygodniowe oblężenie szpitala Al-Shifa, największego w Strefie, zlokalizowanego w mieście Gaza. Izrael twierdzi, że główne centrum dowodzenia Hamasu znajdowało się w podziemiach tego szpitala, a wczoraj przedstawił dowody rzekomo potwierdzające tę hipotezę: pokazało odkrycie 55 metrów ufortyfikowanego podziemnego tunelu; Pokazywała filmy z tego samego dnia, co atak z 7 października, pokazujące, jak kilku rannych uprowadzonych zostało zabranych do Shifa, i twierdziła, że ​​posiada dowody kryminalistyczne na to, że pojmany żołnierz Marciano został zabity przez Hamas w tym szpitalu po tym, jak został ranny w zamachu bombowym.

Po prawie tygodniu oblężenia i kilkukrotnym wejściu do niektórych obszarów kompleksu Izrael nakazał w sobotę ewakuację wszystkich osób znajdujących się w szpitalu Al-Shifa, około 3000 osób, w tym personelu medycznego, rannych i wysiedleńców. W wyniku oblężenia oraz braku lekarstw, wody i paliwa kilkadziesiąt osób zginęło i zostało poważnie rannych, w tym wiele wcześniaków. Podczas ewakuacji wielu przeniosło się na południe od Strefy Gazy, gdzie izraelskie ataki są mniej dotkliwe, ale niektórzy, zwłaszcza ci ciężko ranni i którzy nie mogli znieść tego exodusu, udali się do indonezyjskiego szpitala w Jabalia, na północ od miasta Gaza. Który był dziś przedmiotem izraelskiego ataku. (Wydajny)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *