Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Według Hamasu w wyniku ataków armii izraelskiej zginęło w Gazie ponad 20 000 osób międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Według Hamasu w wyniku ataków armii izraelskiej zginęło w Gazie ponad 20 000 osób  międzynarodowy

Ruch Islamski Dżihad ogłosił, że uda się także do Egiptu, aby porozmawiać o rozejmie w Gazie

Jak ogłosiła w środę ta organizacja, delegacja ruchu Islamski Dżihad zamierza udać się do Kairu w ramach rozmów na temat ewentualnego rozejmu w Gazie. Ta palestyńska milicja dołącza do przywódcy Hamasu Ismaila Haniyeha, który udał się w środę do stolicy Egiptu, aby wziąć udział w negocjacjach w sprawie drugiego zawieszenia broni w izraelskiej ofensywie, które ułatwiłoby wymianę nowych więźniów i napływ pomocy humanitarnej do Gazy. sektor.

Ruch Islamski Dżihad wyjaśnił w oświadczeniu, że przedstawiciel uda się do Kairu „w nadchodzących dniach” na zaproszenie Egiptu, aby porozmawiać o „porozumieniu o wymianie więźniów” i powstrzymać izraelską „agresję” na Strefę Palestyńską. .

Podkreślił, że wymiana zakładników nadal przetrzymywanych w Gazie z palestyńskimi więźniami w Izraelu musi opierać się na zasadzie „wszystko za wszystkich” i być prowadzona przez islamski ruch Hamas.

Ruch Islamski Dżihad jest ekstremistyczną organizacją palestyńską uważaną za terrorystyczną przez Izrael, Stany Zjednoczone i Unię Europejską i działa w Gazie, na Zachodnim Brzegu oraz w obozach dla uchodźców palestyńskich w Libanie.

Hamas ostrzegł we wtorek, że nie będzie negocjował uwolnienia zakładników, dopóki izraelski atak wojskowy w Strip będzie trwał, ale oświadczył, że jest „otwarty na każdą inicjatywę, która przyczyni się do położenia kresu agresji wobec naszego narodu”.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu potwierdził we wtorek, że pracuje nad „wzmocnieniem procesu uwalniania” zakładników, podczas gdy izraelski prezydent Izaak Herzog powiedział, że jego kraj jest „gotowy” na kolejny rozejm, który umożliwi zawieszenie broni. Uwolnienie zakładników.. Między 24 listopada a 1 grudnia weszło w życie zawieszenie broni, które umożliwiło uwolnienie 105 zakładników w zamian za uwolnienie 240 palestyńskich kobiet i nieletnich przetrzymywanych w Izraelu. W rękach Hamasu i innych bojówek nadal znajduje się 129 osób, a co najmniej 20 z nich prawdopodobnie nie żyje. (Wydajny)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *