Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Według Hamasu w wyniku izraelskiego bombardowania obozu dla uchodźców w Maghazi zginęło co najmniej 70 Palestyńczyków międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Według Hamasu w wyniku izraelskiego bombardowania obozu dla uchodźców w Maghazi zginęło co najmniej 70 Palestyńczyków  międzynarodowy

Władze Gazy oskarżają Izrael o „zmuszanie” ludności cywilnej do ucieczki w celu „bombardowania jej”.

W niedzielę władze Strefy Gazy kontrolowanej przez Islamski Ruch Oporu (Hamas) oskarżyły armię izraelską o „zmuszanie” ludności cywilnej do ucieczki na południe Strefy, gdzie „bombarduje ją i zabija”. W ten sposób oskarża Izrael o popełnienie podwójnej zbrodni wojennej.

Biuro prasowe kontrolowanego przez Hamas rządu Gazy stwierdziło w oświadczeniu: „Izraelska armia okupacyjna oszukuje cywilów i zmusza ich do migracji do innych obszarów (w Strefie), gdzie ich bombarduje i zabija”. Na przykład, wyjaśnia, armia izraelska poprosiła niedawno mieszkańców centralnej Strefy Gazy, aby udali się do Deir al-Balah, gdzie „dopuścili się pięciu masakr” w „okresie 48 godzin” od opublikowania zawiadomienia.

Biuro prasowe władz Gazy podkreśliło, że „izraelska armia okupacyjna celowo oszukuje ludność cywilną, z której większość to dzieci i kobiety, aby spowodować jak największą liczbę ofiar”.

„To podwójna zbrodnia wojenna. „Najpierw zmusza cywilów do opuszczenia swoich domów, a następnie bezpośrednio i celowo dokonuje na nich egzekucji i bombardowań” – potępia memorandum, w którym wzywa się mieszkańców Gazy do „podjęcia wszelkich możliwych środków ostrożności”, ponieważ „ okupacja stara się wyrządzić jak największą liczbę ofiar.” „.

Podkreślił, że „musimy być świadomi tych spisków i zachować czujność”, wzywając „wszystkie kraje wolnego świata i organizacje międzynarodowe do wywarcia nacisku na okupantów, aby zakończyli wojnę eksterminacyjną, którą toczy się przeciwko ludności cywilnej, dzieciom i kobiet w Syrii”. Strefa Gazy.”

Na koniec powtarza, że ​​„Stany Zjednoczone i społeczność międzynarodowa, a także izraelska okupacja” ponoszą „pełną odpowiedzialność za zbrodnie ludobójstwa (w Strefie Gazy), które naruszają prawo międzynarodowe i wszystkie prawa międzynarodowe”.

Oświadczenie zostało opublikowane po tym, jak w piątek armia izraelska zwróciła się do mieszkańców obozu dla uchodźców Bureij i innych obszarów w środkowej Gazie o przeniesienie się „dla własnego bezpieczeństwa” do położonego na południu Dajr al-Balah. (Armia Ludowa)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *