Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 500 000 mieszkańców Gazy boryka się z „katastrofalnym głodem”. międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 500 000 mieszkańców Gazy boryka się z „katastrofalnym głodem”.  międzynarodowy

Według Ministerstwa Zdrowia Gazy od 7 października w izraelskim ataku na Strefę Gazy zginęło ponad 25 400 osób.

We wtorek kontrolowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia Gazy podało liczbę 25 490 zabitych – w większości dzieci i kobiet – tyle samo jest ofiar w Strefie od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy 7 października w odpowiedzi na atak terrorystyczny na terytorium Izraela. Dokonał tego tego dnia Islamski Ruch Oporu Hamas, w wyniku którego zginęło ponad 1100 osób, a około 250 zostało porwanych i przymusowo przewiezionych do Strefy Palestyńskiej.

Według oświadczenia ministerstwa w ciągu ostatnich 24 godzin w Strefie Gazy nad Morzem Śródziemnym zginęło 195 Palestyńczyków, a 354 innych zostało rannych. Liczba ta odnosi się do ofiar, które w ciągu ostatnich kilku godzin trafiły do ​​lokalnych szpitali, jednak władze szacują, że pod gruzami znajduje się znacznie więcej osób. W rzeczywistości pod gruzami budynków zburzonych w wyniku ataków armii izraelskiej uwięzionych jest od 7 000 do 8 000 Palestyńczyków.

Według Hamasu, który kontroluje De facto Od 2007 roku Gaza jest uważana przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną, a od 7 października na tych terytoriach palestyńskich około 63 350 osób zostało rannych.

Chociaż liczby opublikowało Ministerstwo Zdrowia w Gazie – i organizacja ta opublikowała je w oświadczeniu sporządzonym przez Reuters – Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła prawdziwość liczby ofiar śmiertelnych publikowanej codziennie przez Ministerstwo.

Nowa równowaga pochodzi od władz po ogłoszeniu przez armię izraelską, że jej siły zakończyły oblężenie miasta Khan Yunis (na południu), drugiego co do wielkości miasta w Gazie i centrum jej ataku w ostatnich tygodniach. Izrael, który również twierdzi, że w ciągu ostatnich 24 godzin zabił dziesiątki bojowników, uważa to miasto za bastion Hamasu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *