Wojna między Ukrainą a Rosją: najnowsze wiadomości na żywo | Ukraina zapowiada przedłużenie o 120 dni umowy na eksport zboża przez Morze Czarne | międzynarodowy

Warszawa mówi, że jest możliwe, że Kijów mógłby uzyskać dostęp do stanowiska rakietowego na polskiej ziemi

Jakob Komuch, starszy doradca polskiego prezydenta ds. polityki zagranicznej, powiedział w czwartek, że Ukraina prawdopodobnie będzie w stanie dotrzeć do miejsca, w którym w ubiegły wtorek wybuchła rakieta, zabijając dwie osoby w polskim mieście Przyodo, położonym na południowym wschodzie kraju, sześć osób zginęło. kilometrów stąd. Od granicy z Ukrainą. W środę Kijów zażądał dostępu do miejsca wybuchu, aby móc zbadać pozostałości pocisku po tym, jak NATO twierdziło, że został on spowodowany uderzeniem ukraińskiego pocisku wystrzelonego w celu obrony przed rosyjskim atakiem.

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział w środę, że zezwolenie Ukrainie na wejście na miejsce wybuchu wymagałoby zgody dwóch krajów prowadzących śledztwo, Polski i Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak NATO, polski rząd powiedział wczoraj, że eksplozja mogła być spowodowana przez polski pocisk wystrzelony w celu zestrzelenia rosyjskiego pocisku.

Ukraińcy zażądali dostępu do miejsca śledztwa. Jeśli obie strony się zgodzą, a o ile mi wiadomo, nie będzie sprzeciwu ze strony Amerykanów, dostęp zostanie wkrótce przyznany” – powiedział Komusz w TVN 24, dodając jednocześnie, że Warszawa dysponuje nagraniami wideo z wybuchu. faktycznie materiał wideo, ale nie będę opowiadał o tych treściach, które widziałem, bo to jest utajnione, ale oczywiście ten materiał tam jest.” To normalne zdjęcia z granicy, na których coś widać. widać ataki na Ukrainę, a w pewnym momencie, w krótkim czasie, widzi się pewną serię wydarzeń” – dodał Komuch, który nie podał dalszych szczegółów, ale powiedział, że chce, aby Kijów miał dostęp do materiałów.

Dyrektor ABW Jacek Siwira powiedział także w radiu RMF FM, że polski prezydent nie sprzeciwia się wejściu ukraińskich obserwatorów na miejsce wybuchu. (Reuters)

na zdjęciu tzn Tęskniłeś za Gargilo W przypadku Efe trzech polskich żołnierzy przemaszerowało wczoraj w środę przez Przewodów po tym, jak we wtorek rakieta uderzyła w to polskie miasto.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.