Wojna między Ukrainą a Rosją: najnowsze wiadomości na żywo | Zełenski przyznaje, że sytuacja w Donbasie jest dla wojska „trudna” | międzynarodowy

Putin zgadza się na wydawanie paszportów mieszkańcom zaanektowanych terenów

Prezydent Rosji Władimir Putin zgodził się w poniedziałek na wydawanie paszportów mieszkańcom czterech zaanektowanych przez Rosję ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego. Dekret prezydencki zawiera przepisy dotyczące stosowania i wydawania rosyjskich dokumentów tożsamości osobom zrzekającym się obywatelstwa ukraińskiego. Obejmuje to dzieci poniżej 14 roku życia, które według TASS mogą automatycznie zostać obywatelami Rosji.

Paszport nigdy nie zostanie wydany w przypadku, gdy mieszkańcy tych czterech przyłączonych regionów odmówią złożenia przysięgi na wierność państwu rosyjskiemu. Wnioskodawcy muszą otrzymać paszport w terminie nie dłuższym niż dziesięć dni od daty złożenia niezbędnych dokumentów, zgodnie z dekretem. Pod koniec września Putin podpisał aneksję czterech ukraińskich regionów podczas ceremonii na Kremlu po przeprowadzeniu referendów w sprawie integracji z Federacją Rosyjską, których wyniki nie zostały uznane przez Kijów ani społeczność międzynarodową. Armia rosyjska, która w ostatnich miesiącach musiała wycofać się z kilku regionów ze względu na przewagę liczebną wroga, nie kontroluje wszystkich tych czterech regionów.

W tej chwili Moskwa kontroluje prawie cały obwód ługański. Znaczna część Zaporoża to ponad dwie trzecie Chersoniu i nieco ponad połowa Doniecka. Po aneksji tych czterech regionów Rosja ma obecnie 89 jednostek federalnych, chociaż Donieck i Ługańsk są uważane za republiki, a Chersoń i Zaporoże to tylko regiony. Zmiany w rosyjskiej konstytucji w 2020 roku uniemożliwiają przekazanie terytorium należącego do państwa rosyjskiego obcemu państwu.

Dotyczyło to terytoriów, takich jak ukraiński Krym, cztery anektowane regiony Ukrainy czy Wyspy Kurylskie, do których domaga się Japonia. Ukraina potwierdza, że ​​Kreml przygotowuje wielki atak na wszystkich frontach w celu zajęcia tych czterech regionów, podczas gdy Zachód podejrzewa, że ​​Moskwa może aspirować do przejęcia nowych terytoriów od sąsiedniego kraju. ( Efe & rpar;

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.