Wojna na Bliskim Wschodzie na żywo: Brygada przeciw Hamasowi w Khan Yunis | Konflikt między Izraelem a Hamasem

Wojna na Bliskim Wschodzie na żywo: Brygada przeciw Hamasowi w Khan Yunis |  Konflikt między Izraelem a Hamasem

Netanjahu jako cel ogłasza zabicie przywódców Hamasu

Ogłosił to w poniedziałek izraelski premier Benjamin Netanjahu Wojna w Strefie Gazy zakończy się dopiero po zabiciu przywódców Hamasu, co, jak oczekiwał, „zajmie miesiące, a nie lata”.Pomimo wznowionych walk w północnych i środkowych regionach, które wcześniej znajdowały się pod panowaniem wojskowym.

„Naszym celem jest osiągnięcie całkowitego zwycięstwa nad Hamasem. Zabijemy przywódców Hamasu, dlatego musimy kontynuować działalność we wszystkich obszarach Strefy Gazy. Wojna nie może zakończyć się przed tą datą. „Zabierze nam to czas, miesiące, (ale) nie lata” – powiedział prezydent podczas spotkania swojej partii, koalicji Likud.

Członkowie rodzin ofiar nie mogli uczestniczyć w tym spotkaniu. Po 122 dniach wojny nadal uprowadzono 136 osób Lokalne media doniosły dziś o Strefie Gazy, mimo że ich przybycie gwarantowano na poprzednich spotkaniach.

Za zamkniętymi drzwiami Netanjahu przypisał sobie uwolnienie w listopadzie 110 zakładników, opowiadając o tym członkom swojej partii. „Będziemy nadal pracować nad tą kwestią”. ale co Hamas stara się narzucać żądania, których nie zaakceptuje.

Prezydent, który to powtórzył, wyjaśnił, że „klucz do ich (zakładników) wolności musi być podobny do poprzedniego porozumienia”. „Nie stanie się to za wszelką cenę”.

Podczas listopadowej wymiany uwolniono ogółem 105 zakładników (po pięciu poprzednich) w zamian za 240 więźniów palestyńskich, z których wielu przebywa w areszcie administracyjnym bez procesu, jak podaje EFE.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *