Wojna na Ukrainie. Argentyna dołączyła do amerykańskiego projektu pokojowego

Wojna na Ukrainie.  Argentyna dołączyła do amerykańskiego projektu pokojowego

Argentyna uczestniczyła dziś w Spotkanie pokojowe na Ukrainie Odbyły się w niej Stany Zjednoczone, a tam prezydent Ukrainy Pan Wołodymyr Zełenski, Z zamiarem zakończenia trwającej od ponad roku wojny z Rosją.

Doradca Santiago Cavero Było to częścią wirtualnego spotkania zwołanego przez Sekretarza Stanu Stanów Zjednoczonych, Antoni Blinkenl Omów różne inicjatywy mające na celu zakończenie wojny między Rosją a Ukrainą, oraz ustanowienia trwałego pokoju w tym kraju, zgodnie z zasadami zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Sekretarz stanu Cafiero uczestniczył w wirtualnym spotkaniu ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Blinkenem

którego imię się wydarzyło Sprawiedliwy i trwały pokój na UkrainieUczestniczył w nich także prezydent Ukrainy. Zełenski. W rzeczywistości to on rozpoczął ten dialog swoimi słowami otwierającymi.

Cafiero, jedyny minister spraw zagranicznych Ameryki Łacińskiej wezwany przez Blinkena, potwierdził z Nowego Jorku, że „Świat chce pokoju na Ukrainie, trwałego pokoju zgodnego z Kartą Narodów Zjednoczonych i prawem międzynarodowym.

W tym samym czasie argentyński minister spraw zagranicznych Stwierdził, że sprawiedliwy i trwały pokój „będzie możliwy tylko wtedy, gdy będzie się bronić zasad zapisanych w Karcie Narodów Zjednoczonych, które są podstawą pokojowego współistnienia, do którego osiągnięcia zobowiązaliśmy się od 1945 r. i które obejmują poszanowanie prawa międzynarodowego, suwerenności i integralności terytorialnej państw, pokojowego rozstrzygania sporów oraz ważności organizacji pozarządowych”.

W tym sensie szef argentyńskiej dyplomacji podkreślił: Zobowiązujemy się do przyczyniania się do ulżenia cierpieniom narodu ukraińskiego„.

Cafiero wyjaśnił, że „przez cały ten okres konfliktu argentyńska Agencja ds. Współpracy Międzynarodowej i Pomocy Humanitarnej – Białe Hełmy Dwanaście wyjazdów z darami, w stałej koordynacji ze społecznością ukraińską W naszym kraju przeprowadzono również dwie misje pomocy w ewakuacji obywateli Argentyny i uchodźców w Polsce i Rumunii.

Na koniec kanclerz podkreślił słowa papieża Franciszka”Prosi nas, abyśmy nie zapomnieli o narodzie ukraińskim, który wciąż cierpi z powodu zbrodni wojennych, I interweniujmy w sprawie zawieszenia broni, zakończmy konflikt, a wreszcie osiągniemy sprawiedliwy i trwały pokój dla Ukrainy i świata.

Wraz z Cafiero gościli ministrowie spraw zagranicznych Francji, Katarzyna Kolona; Republika Czeska, Jan Lipawsk; Izrael, Eli Cohena; Włochy, Antoniego Tajaniego; liberia, De Maxwell, chemia SAH; Malawi Nancy Tempo; Zambia, Stanleya Kakubo; Japonia, Yoshimasa Hayash.

Prezydent Zełenski wziął udział w debacie prowadzonej przez Stany Zjednoczone

Główny gracz

Decyzja USA o włączeniu Argentyny do tej debaty nie jest niczym niezwykłym. Według źródeł dyplomatycznych z Argentyny i Ukrainy do historyk, W Stanach Zjednoczonych jest uważany za prezydenta Alberto Fernandez, może być ważnym aktorem w ostatecznym rozwiązaniu tego konfliktu Ponieważ ma bardzo dobry zasięg prezydent Rosji Władimir Putin I z nim Papież Franciszek.

We wrześniu ubiegłego roku Alberto Fernandez co Spotkanie zarezerwowane w Nowym Jorku z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, dokąd się udali Strategiczny plan próby zakończenia wojny na Ukrainie, Budowa mostu z Rosją Lub uniknąć większego negatywnego wpływu wojny na globalną gospodarkę.

Alberto Fernandez skomentował wówczas delegację, która towarzyszyła mu w Stanach Zjednoczonych, w skład której wchodzili minister spraw zagranicznych Santiago Cafiero, ambasador Jorge Arguello, rzeczniczka ministerstwa Gabriela Ceruti i minister Inbal: „Nie możemy siedzieć bezczynnie przy Fernandezie.

Alberto Fernandez i jego francuski odpowiednik Macron podczas ostatniego spotkania na rzecz pokoju na Ukrainie

Jednocześnie powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow Odbył już kilka rozmów z ministrem spraw zagranicznych Cafiero, a Argentyna rozpoczęła negocjacje z Francją, by mogła dojść do jakiejś mediacji. Promowano również zamiar, aby papież Franciszek był częścią tych metod.

Temat wojny na Ukrainie będzie poruszany jutro o godz Spotkanie, które poprowadzi Alberto Fernandez w Białym Domu ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidena.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *