Wojna na Ukrainie – Wiadomości z Rosji na żywo dzisiaj na żywo: oferta Łukaszenki złożona Putinowi i Kim Dzong Unowi

Wojna na Ukrainie – Wiadomości z Rosji na żywo dzisiaj na żywo: oferta Łukaszenki złożona Putinowi i Kim Dzong Unowi

Ukraina potwierdza, że ​​utrzymuje tę inicjatywę w centrum uwagi, natomiast Rosja zaprzecza jej postępom

Pomimo umiarkowanego postępu na froncie Ukraina potwierdziła w sobotę, że nadal przejmuje inicjatywę na polu bitwy, natomiast Rosja zaprzeczyła jakoby siły wroga… Udało mi się w Andrivcejeden z głównych scenariuszy walk minionego tygodnia.

„Inicjatywa jest w rękach naszych żołnierzy Ukraińskie ręce„Prezydent Ukrainy napisał w telegramie: Wołodymyr Zełenski.

Prezydent dodał, że tak Mistrzostwa UkrainyPodstawowy czynnik decydujący o tym, „jak zakończy się wojna”.

Kilka godzin temu Zełenski potwierdził swoje uwolnienie Siły zbrojne Z małego miasteczka AndriejkaNa południe od miasta Bakhmut na wschodzie kraju i jest uważane za klucz do oblężenia tego miasta.

„Nasi żołnierze wyzwolili Andriejewkę” – powiedział Zełenski. Ważny i oczekiwany wynik.

on jest też Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy Podkreślił, że „w czasie działań ofensywnych siły ukraińskie zdobyły miasto Andriejówka w obwodzie donieckim, zadały wrogowi znaczne straty w personelu i sprzęcie oraz wzmocniły swoje nowe pozycje”.

Ukraiński przywódca Maksym Gorin Ze swojej strony wyjaśnił, że kontrola Andreevki jest Niezbędne dla sił kijowskich Ruszać w stronę Bachmuta.

Ekspert na swoich portalach społecznościowych zwracał uwagę, że bez tej wsi, która kontroluje główną linię kolejową, „nie da się” osiągnąć tego celu.

Jednak w tę sobotę armia rosyjska zaprzeczyła tym oświadczeniom i potwierdziła, że ​​siły kijowskie Nie udało im się wypędzić armii rosyjskiej z Andreevki.

„Na froncie donieckim wróg kontynuuje plany okrążenia Artiomowska (rosyjska nazwa Bachmuta) i kontynuuje działania ofensywne (…) oraz bezskutecznie próbuje wypędzić siły rosyjskie z miast Andriejewka i Kłyszczewka” – czytamy w raporcie. najnowsze raporty rosyjskie. Raport wojskowy.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *