Wojna Ukraina-Rosja, Last Minute Live Today: Bezprecedensowa brytyjska pomoc dla Ukrainy

Wojna Ukraina-Rosja, Last Minute Live Today: Bezprecedensowa brytyjska pomoc dla Ukrainy

NATO ostrzega, że ​​rosyjskie siły powietrzne i morskie „nie są osłabione” przez wojnę na Ukrainie

On Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO admirał Robbauer Ostrzegł w czwartek, że rosyjskie siły powietrzne i morskie są „niewyczerpane” pomimo wojny na Ukrainie i ostrzegł przed tym Te dwie jednostki są „nadal bardzo zdolne”.

Wręcz przeciwnie, Systemy rakietowe i siły lądowe były „poważnie zagrożone i zniszczone” przez inwazjęJak powiedział Admiral Power w wywiadzie udzielonym podczas Europejskiego Szczytu Bezpieczeństwa i Obrony, który odbył się w Brukseli.

Jednocześnie szef wojskowy NATO bagatelizował to Możliwość użycia przez Rosję sił lądowych do ataku na jedno z państw koalicyjnychi zauważ, że prawdopodobieństwo wynosi „Bardzo, bardzo, bardzo nisko”.

„Dlatego mówimy krajom NATO, że jeśli chcą dać jakiekolwiek zdolności lub system uzbrojenia, dajcie to Ukrainie. Możemy ryzykować, jeśli chodzi o siły lądowe, ponieważ Rosjanie nie są w tej chwili w stanie zaatakować NATO. Holenderski dowódca wojskowy nalegał.

Jednak Admiral Power wskazał, że L.ASkutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę potrwają co najmniej dekadę. I że jej oddziaływanie wykroczy poza sferę militarną na dziedzinę np. ekonomiczną czy handlową, bo według niego wojna to „wydarzenie, które dotyka całe społeczeństwo”.

„Czy ci się to podoba, czy nie, ta wojna wpłynie na nas w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Nie skończy się nawet wtedy”. — potwierdził szef komitetu wojskowego NATO.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *