Wojna Ukraina-Rosja, Last Minute Live Today: Szwecja podejrzewa Moskwę

Wojna Ukraina-Rosja, Last Minute Live Today: Szwecja podejrzewa Moskwę

Stany Zjednoczone ogłaszają nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości 300 milionów dolarów

W środę Stany Zjednoczone ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości około 300 milionów dolarów amunicja do dronów i systemów obrony przeciwlotniczej, Podobnie jak rakiety Patriot.

Jeden z rzeczników Białego Domu, John Kirby, powiedział na konferencji prasowej, jak się okazało podczas niedawnego szczytu G7 w Hiroszimie (Japonia), który odbył się w maju ub.r. Sojusznicy amerykańscy „stanowczo stoją” za tymi wysiłkami USA, by pomóc Ukrainie się obronić.

Kirby dodatkowo to podkreślił Cokolwiek stanie się w Kongresie USA w sprawie projektu ustawy o podniesieniu pułapu długu publicznego, „nie wpłynie to” na zdolność kraju do wspierania Ukrainy.

Jeśli projekt ustawy, który rozpoczął się w środę w Izbie Reprezentantów, nie zostanie zatwierdzony przed głosowaniem, siły zbrojne staną się jednym z najbardziej dotkniętych obszarów w Stanach Zjednoczonych, co może mieć wpływ na ich operacje.

Według oświadczenia Pentagonu nowy pakiet Obejmuje również pociski przeciwlotnicze Stinger, amunicję HIMARS, sprzęt dalekiego zasięgu i sprzęt do usuwania min.pośród innych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *