Wojna Ukraina-Rosja, Last Minute Live Today: Zawiadomienie Putina do Hiszpanii

Wojna Ukraina-Rosja, Last Minute Live Today: Zawiadomienie Putina do Hiszpanii

Misja ONZ na Ukrainie: „pogarda Rosji dla ludności cywilnej jest brutalna”

Dzisiaj zaoferowano trójstronną misję ONZ w celu zbadania przypadków łamania praw człowieka na Ukrainie Nowy raport o nadużyciach w konfliktachktóry jest określony przestępstwa wojenneI przeciwko ludzkościpopełnione przez siły rosyjskie z „brutalnym lekceważeniem życia cywilów”.

Potwierdził to na konferencji prasowej norweski szef misji Erik Moss, który potwierdził, że z raportu, który zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu Radzie Praw Człowieka ONZ wynika, że Rosja dopuściła się „licznych naruszeń praw człowieka i praw humanitarnych”.

Naruszenia te stanowią Zbrodnie wojenne, w tym zabójstwa, doraźne egzekucje, tortury, nieludzkie traktowanie, gwałty i przymusowe deportacje”potwierdzony.

Nowy dokument rozciąga się z pięciu do dziewięciu regionów Ukrainy, które komisja badała w związku ze wstępnym raportem misji wydanym we wrześniu 2022 r., a także wydłuża badane miesiące z dwóch do jedenastu (do stycznia 2023 r.).Oprócz poprzedniego oskarżenia o zbrodnie wojenne, które są zbrodniami przeciwko ludzkości.

Od października są zauważane Systematyczne ataki na infrastrukturę energetyczną i ciepłowniczą, dotknęły miliony ludzi i miały poważny wpływ na edukację i zdrowie… Dlatego mogą stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości” – wyjaśniła bośniacka członkini komitetu Yasminka Dzumhur.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *