Wojna ukraińsko-rosyjska, dziś na żywo w ostatniej chwili: NATO grozi Putinowi artykułem 5

Rosja czeka na nową turecką propozycję dialogu na spotkaniu Putina z Erdogan

Prezydenci Rosji i Turcji, odpowiednio Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, Jutro spotkamy się w Astanie, Zgodnie z oczekiwaniami turecki prezydent oficjalnie przedstawi swojego odpowiednika ze swoim odpowiednikiem propozycje ewentualnych negocjacji między Moskwą a Zachodem, Według Kremla.

„Omawia się wiele inicjatyw, zwłaszcza w prasie. Po pierwsze, Turcy oferują swoją mediację. Być może inicjatywy te wynikają z faktu, że Jeśli będą negocjacje lub kontakty, odbędą się one na twoim terytorium, w Stambule lub Ankarze, – Myślę – powiedział doradca Putina do spraw międzynarodowych Jurij Uszakow.

„Mamy nadzieję, że Erdogan rzeczywiście, w pewnym stopniu, formalnie ogłosi rozważania, które teraz mnożą się w mediach.Ponieważ w prasie pojawiają się różne formy, w tym Rosja, Stany Zjednoczone i wiodące kraje Europy Zachodniej”.

Gazeta Milliyet zauważyła, że Turcja jest gotowa do prowadzenia rozmów między Rosją, Stanami Zjednoczonymi, Francją, Niemcami i Wielką Brytanią, Plan miał być już przedstawiony Waszyngtonowi i pierwsze komentarze miały być „pozytywne”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *