Wojna ukraińsko-rosyjska, dziś w ostatniej chwili: seria wybuchów na Krymie

Turecki producent dronów wykorzystywanych przez siły ukraińskie eskortuje Erdogana do Lwowa

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan włączył swoją świtę do dzisiejszej wizyty na Ukrainie. Haluk Bayraktar, producent tureckiego bezzałogowego statku powietrznego Bayraktar TB2, jednej z najskuteczniej wykorzystywanych przez Ukrainę broni przeciwstawić się rosyjskiej agresji.

Bayraktar, dyrektor generalny prywatnej firmy Baykar, podróżuje z pięcioma ministrami i innymi wyższymi urzędnikami, którzy towarzyszą Erdoganowi w jego podróży, aby wziąć udział w dzisiejszym Szczyt ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim i sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterreswe Lwowie.

Według prasy tureckiej Erdogan poleci na lotnisko w Rzeszowie, aby kontynuować podróż do Lwowagdzie po raz pierwszy złoży wieniec w Muzeum Cmentarza Łyczakowskiego, przed spotkaniem ze Zełenskim o 12:00 GMT.

Godzinę później obaj liderzy odbędą trójstronne spotkanie z Guterresem, podczas którego będą dyskutować Dyplomatyczne kroki w celu zakończenia wojny Rosji z Ukrainą Ocenie zostanie poddany ukraiński program eksportu zboża, podpisany między Kijowem a Moskwą w zeszłym miesiącu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.