Wojna ukraińsko-rosyjska, dziś w ostatniej chwili: seria wybuchów na Krymie

Wzrost PKB w strefie euro przyspieszył do 0,6% w drugim kwartale, pomimo wojny

Wzrost PKB strefy euro w II kwartale 2022 r. o 0,6% W porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami, kiedy odnotowała wzrost o 0,5%, wynika z drugiego czytania danych opublikowanych przez Eurostat, co obniżyło pierwszy szacunek o jedną dziesiątą.

W całej UE tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale utrzymało się na poziomie 0,6%Pomimo skutków wojny na Ukrainie. W porównaniu z drugim kwartałem 2021 r. zaawansowanie działalności w strefie euro wyniosło 3,9%, a 27 krajów – 4%.

zatem, Wzrost PKB o 0,6% w strefie euro i UE w drugim kwartale 2022 r. kontrastuje ze spadkiem w tym samym okresie w USAZ aktywnością spadła o 0,2% iw Wielkiej Brytanii, gdzie PKB spadł o 0,1% w kwartale.

Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane za drugi kwartał 2022 r., Największy wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału odnotowała Holandia (2,6%)przed Rumunią (2,1%) i Szwecją (1,4%) Spada PKB w Polsce (-2,3%)Łotwa (-1,4%), Litwa (-0,4%) i Portugalia (-0,2%).

W Hiszpanii wzrost PKB osiągnął 1,1% w drugim kwartalePo awansie o 0,2% w pierwszym kwartale br.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.