Wojna ukraińsko-rosyjska, dzisiaj w ostatniej chwili: Borrell twierdzi, że Rosja „przegrała wojnę”

Ukraina zapowiada kontratak

Siły zbrojne południowej Ukrainy ogłosiły w poniedziałek Kontratak w regionie Chersoniu, na wybrzeżu Morza CzarnegoUkraińskie miasto znajduje się pod rosyjską kontrolą wojskową od połowy marca, po przełamaniu pierwszej linii obrony sił rosyjskich.

„Wzywamy ludność cywilnąjeśli nie ma teraz lub nie ma możliwości ewakuacji tych miast, w których mogą być aktywne działania wojenne, które Znajdź schronienie i czekaj. Rozwój wydarzeń jest bardzo silny.”Rzeczniczka Sił Zbrojnych Natalia Homenyuk wyjaśniła.

W związku z tym podkreśl to „Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że każda operacja wojskowa wymaga milczenia”.. Dodał, według Radia Svoboda: „To bardzo niefortunne, że jakiekolwiek wiadomości z frontu wywołują takie poruszenie”.

Według sił ukraińskich na południu kraju Jeden z samozwańczych pułków Republiki Donieckiej, 109, wycofał się ze swoich pozycji w Chersoniu.Wspierający ich rosyjscy spadochroniarze również wycofali się z pola walki.

„Okazuje się, że armia rosyjska jest tak Odizolowany od dostaw broni i personelu Z ziem Krymu. To jest to Cudowna szansa dla Ukrainy na odzyskanie swojego terytorium ”Podkreślił, że systemy HIMARS zniszczyły prawie wszystkie mosty umożliwiające dojazd do miasta.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.