Wojna ukraińsko-rosyjska: dzisiaj w ostatniej chwili, na żywo | Putin ostrzega Stany Zjednoczone

Zawiadomienie z Francji i Niemiec do Putina

kanclerz Niemiec, Olaf Scholzprezydent Francji, Emmanuel MacronA Wezwać Władimira Putina (podczas rozmowy telefonicznej) Za „bezpośrednie i poważne negocjacje” z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Jak donosi kanclerz, zarówno Schulze, jak i Macron „Nalegali na Natychmiastowe zawieszenie broni i wycofanie sił rosyjskich..

Kreml ze swej strony ustalił, że” włóż to Powiedziałem, podczas tej 80-minutowej rozmowy, że Moskwa jest otwarta na wznowienie dialogu z Kijowem.

jednakże, Prezydent Rosji potępił „niebezpieczeństwo” związane z dostawami broni z krajów zachodnich Na Ukrainę ostrzegany Ryzyko „zakłócenia” sytuacji w przyszłości oraz „zaostrzenie się kryzysu humanitarnego”.

W szczególności kanclerz Niemiec i prezydent Francji zapytali również prezydenta Rosji „Poprawić sytuację humanitarną ludności cywilnej”.jak wyszczególnił rząd Niemiec.

Powyższa rozmowa została przeprowadzona na prośbę Macrona i SchultzaSkupiła się na „kontynuacji wojny Rosji z Ukrainą i próbach jej zakończenia”.

„Zwróćcie pozytywną uwagę na to, co się stało” – powiedzieli dwaj zachodni przywódcy Zobowiązanie prezydenta Rosji do traktowania schwytanych bojowników zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnymw szczególności Konwencji Genewskiej, oraz zapewnienia niezakłóconego dostępu do Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża”.

Z kolei Macron i Schulz poprosili o to Putina Uwolnienie 2500 ukraińskich bojowników, którzy ukryli się w hutach Azowstalu w MariupoluZostali schwytani przez siły rosyjskie.

„Globalna sytuacja żywnościowa jest szczególnie napięta z powodu wojny”jak omówiono podczas wywiadu. Prezydent Putin podkreślił, że chce zezwolić na eksport zboża z UkrainyZwłaszcza drogą morską”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.