Wojna ukraińsko-rosyjska: dzisiaj w ostatniej chwili, na żywo | Putin podejmie działania przeciwko Hiszpanii

Szwecja i Finlandia doceniają „silne poparcie” Hiszpanii dla jej przystąpienia do NATO

Szwecja i Finlandia mają nadzieję, że samo ubieganie się o członkostwo w NATO odstraszy agresywną Rosję i Doceniają ciepłe przyjęcie ze strony członków NATO i „silne wsparcie” Hiszpanii. Wyjaśnili to na spotkaniu z prasą ambasador Szwecji Tibo Turajinen i ambasador Finlandii Sari Rautio, którzy uważają, że może dojść do Aktywny udział w szczycie NATO, który odbędzie się pod koniec czerwca w Madrycie. Obaj zgodzili się na to po rosyjskiej inwazji na Ukrainę”.Twoje środowisko bezpieczeństwa drastycznie się zmieniło Dlatego zdecydowali się ubiegać o członkostwo, mimo że oba kraje od zakończenia II wojny światowej utrzymywały neutralną pozycję. Sprawa Ukrainy wyjaśniła nam sprawę Aby upewnić się, że musisz być w NATO, Nie tylko partnerzy – zaznaczył ambasador Szwecji, mimo że jego rząd nie wierzy, że Rosja dokona inwazji na jej terytorium – uważa, że ​​„musimy być przygotowani na wszystko”.

Ambasador Finlandii też nie uważa, że ​​należy się spodziewać inwazji, chociaż „nieprzewidywalność Rosjan, uznaliśmy to za Musimy podjąć kroki w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa„. Szwecja i Finlandia zawarły już umowy o współpracy obronnej z wieloma krajami, ale nie obejmują one wiążących zobowiązań w zakresie wzajemnej obrony, co naraża je na możliwe ataki bezpośrednie. Oto dlaczego Oba kraje przyspieszyły proces analizy i podejmowania decyzji w celu ubiegania się o członkostwo w NATOorganizacji, z którą już współpracowali i wspierali w misjach oraz prowadzili wspólne ćwiczenia.

Co do ewentualnego odwetu ze strony Moskwy za jego decyzję o przystąpieniu do NATO, obaj ambasadorowie zgodzili się. Oczekuje się cyberataków i kampanii dezinformacyjnychw tym możliwe naruszenia ich przestrzeni powietrznej i morskiej, ale wyklucza bezpośrednie agresywne działania. „Nie czujemy bezpośredniego zagrożenia, ale jesteśmy gotowi”potwierdził ambasador Finlandii, kraju, który graniczy z Rosją o długości ponad 1300 kilometrów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.