Wojna ukraińsko-rosyjska: dzisiaj w ostatniej chwili, na żywo | Stany Zjednoczone wywierają presję na Putina

Spór między Ukrainą a NATO

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba skrytykował w środę NATO za… „Nic nie rób dosłownie” Odpowiadając na rosyjską inwazję, jednocześnie pochwalił „rewolucyjne decyzje” Unii Europejskiej, dotyczące ustanowionych sankcji i stosunku do przejmowania energii pochodzącej z Rosji, od których wielu zależy. Kraje.

NATO jako sojusz i jako instytucja, Jest całkowicie odsunięty na bok i absolutnie nic nie robi. Z przykrością stwierdzam, że „Koleba podkreślał przed Światowym Forum Ekonomicznym w Davos (Szwajcaria). Z drugiej strony Unia Europejska podjęła” rewolucyjne i innowacyjne decyzje.

Ponadto Kuleba nalegał „Zabij rosyjski eksport” Przestać finansować „maszynę wojenną” i zmusić Moskwę do zakończenia konfliktu. Moja wiadomość jest bardzo prosta: Powinniśmy zabić rosyjski eksport, – Z wyjątkiem kilku ważnych produktów, których świat potrzebuje – wyjaśnił ukraiński minister spraw zagranicznych.

Rosja twierdziła w środę, że to Zachód powoduje problem z jedzeniem na arenie międzynarodowej z powodu sankcji nałożonych na Kreml. „Rozwiązanie problemu żywnościowego wymaga kompleksowego spojrzenia, które oznacza przede wszystkim koniec Sankcje na rosyjski eksport i transakcje finansoweRosyjskie agencje informacyjne powołały się na wypowiedź wiceministra spraw zagranicznych Andrieja Rudenkę.

Zełenski krytykuje brak jedności w Europie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w tym samym forum co Kuleba i stwierdził, że Brak „jedności” Zachodu jest szkodliwy dla ich kraju, które „potrzebują wsparcia zjednoczonej Europy”. W ten sposób Zełenski ponownie poprosił swoich sojuszników o ciężką broń, twierdząc, że dostarczone miliardy dolarów nie wystarczają do zrównoważenia potęgi militarnej Rosji.

„Unity, chodzi o broń. Moje pytanie brzmi Czy w praktyce istnieje jedność? nie widzę jej. „Naszą największą przewagą nad Rosją jest bycie naprawdę zjednoczonym” – powiedział Zełenski, który uważa, że ​​ta broń jest. To „najlepsza inwestycja w globalną stabilność” Zapobiegnie to „przyszłej rosyjskiej agresji”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.