Wojna ukraińsko-rosyjska: dzisiaj w ostatniej chwili, na żywo | Wielka Brytania obawia się kolejnej inwazji

Zełenski potwierdził, że liczba ofiar śmiertelnych bombardowań w Desnie w zeszłym tygodniu wyniosła 87

prezydent Ukrainy, Pan Wołodymyr Zełenski, Poinformowano, że liczba ofiar śmiertelnych rosyjskich bombardowań miasta Desna W zeszłym tygodniu wzrosła do 87. W pierwszym liczeniu ofiar władze podały liczbę zabitych na osiem, a rannych na 12. „Dziś pod gruzami w Desnie znajduje się 87 ciał. 87 ofiar zginęło” – potępił Zełenski w swoim przemówieniu . Wideo na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos w Szwajcarii.

Z tą nową równowagą ofiar, Atak Desny stał się jednym z najbardziej śmiercionośnych ataków na Ukrainie od początku wojny. Bombardowanie wymierzone było w ukraińską bazę wojskową w obwodzie Czernihowskim (na północy kraju), w której mieści się duży wojskowy obóz szkoleniowy i znajduje się około 60 kilometrów na północ od Kijowa.

Prezydent dał też jasno do zrozumienia, że ​​każdego dnia w walkach na wschodniej Ukrainie ginie około 100 osób, gdzie w ostatnich tygodniach Rosja skoncentrowała swoje wysiłki militarne. „Dziś mogło tu zginąć dodatkowo 50-100 osób, W najbardziej złożonych regionach, na wschodzie naszego kraju. „Oni bronią naszego narodu i naszej niepodległości” – dodał.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.