Wojna ukraińsko-rosyjska: dzisiaj w ostatniej chwili, na żywo | Zełenski ostrzega przed rosyjskim arsenałem

Ukraina świętuje Dzień Zmarłych oddając cześć bohaterom wojennym

Ukraińcy świętują Dzień Zmarłych w niedzielę po prawosławnej Wielkanocy.dlatego dziś na krajowych cmentarzach mieszkają rodziny, które zgodnie z tradycją odwiedzały swoje groby z kwiatami i słodyczami, a niewiele z nich musiało to zrobić. Pamiętaj o swoich żołnierzach, którzy zginęli na wojnie.

Cmentarz Horodyszcze, mała gmina około 160 km od Kijowa, pełen rodzin, ponieważ dziś na Ukrainie jest dzień poświęcony pamięci zmarłych, który jest odpowiednikiem dnia wszystkich dusz. Wszyscy niosą kosze słodyczy, którymi dzielą się z każdym, kto zbliża się do grobu swoich bliskich.

Dwie rodziny płaczą obok siebie dwóch straconych żołnierzy. Ukraińskie flagi i żółte i niebieskie kwiaty A korony ogromnych rozmiarów wskazują na obecność tam zmarłych żołnierzy.

Tarash miał 43 lata i był pułkownikiem Sił Zbrojnych Ukrainy. Jego 71-letni ojciec płacze na grobie, mówiąc, że tylko śmierć może złagodzić jego ból.

Od wybuchu wojny żyje w strachu przed własną śmiercią. Telefon zadzwonił 3 marca. jego syn upadł Podczas nalotu na kwaterę główną w Charkowie, gdzie pracował jako oficer łączności radiowej. Jego młody syn rozmawiał z nim zaledwie 30 minut przed śmiercią.

„Otrzymał Medal Odwagi od Zełenskiego”Mówi jego ojciec, Valerie, ze łzawiącymi niebieskimi oczami. Jego żona została obok niego, ubrana na czarno i milcząca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.