Wojna ukraińsko-rosyjska Dzisiejsza najświeższa wiadomość na żywo: Hiszpania przechwytuje rosyjskie statki na Morzu Śródziemnym

Wojna ukraińsko-rosyjska Dzisiejsza najświeższa wiadomość na żywo: Hiszpania przechwytuje rosyjskie statki na Morzu Śródziemnym

Ukraina twierdzi, że wybory na terytoriach okupowanych są „bezużyteczne” i „nie będą miały żadnych konsekwencji prawnych”

W piątek rząd Ukrainy potępił to Przeprowadzenie wyborów samorządowych na okupowanych obszarach czterech zaanektowanych obwodów ukraińskich We wrześniu dla Rosji”Naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej„Kraj i podkreślił, że”Są bezużyteczne” I „Nie będzie to miało żadnych skutków prawnych„.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek na okupowanych obszarach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego, a także na Półwyspie Krymskim – zaanektowanym przez Rosję w 2014 roku – i na pozostałej części terytorium Rosji. „Działania Rosji poważnie naruszają suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy„Ukraińskie przepisy i zasady prawa międzynarodowego, zwłaszcza Karty Narodów Zjednoczonych” – oznajmiło ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Fikcyjne wybory przeprowadzane przez Rosję na terytoriach czasowo okupowanych są bezużyteczne. Dodał: „Nie będzie to miało skutków prawnych i nie doprowadzi do zmiany statusu terytoriów ukraińskich zajętych przez armię rosyjską”.Organizując fikcyjne wybory w obwodach Ukrainy i na Krymie, Kreml w dalszym ciągu delegitymizuje rosyjski system prawny„.

Dlatego zwrócił się do społeczności międzynarodowej o toPotępiajcie daremne i arbitralne działania Rosji„Nie uznaje legalności jakiejkolwiek„ administracji ”, która wyłoni się w wyniku tych nielegalnych wyborów lub jakichkolwiek decyzji przez nią podejmowanych”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśliło, że „osoby biorące udział w tych fikcyjnych wyborach, w tym rosyjscy przywódcy oraz przedstawiciele okupacyjnej administracji i struktur wyborczych, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Będziemy pracować nad nałożeniem na nich nowych międzynarodowych sankcji”. W oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *