Wojna ukraińsko-rosyjska: Kijów odzyskuje 16 kilometrów kwadratowych okupowanego terytorium w Bakhmut | międzynarodowy

Wojna ukraińsko-rosyjska: Kijów odzyskuje 16 kilometrów kwadratowych okupowanego terytorium w Bakhmut |  międzynarodowy

Rosja grozi Ukrainie „poważnymi działaniami odwetowymi” za ataki dronów na Moskwę i Krym

Rosja oskarżyła Ukrainę o stosowanie „metod terrorystycznych” w poniedziałkowych atakach dronów na Moskwę i Krym, które nie przyniosły ofiar, i ostrzegła przed „twardymi środkami reagowania” na zamachy bombowe.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło w oświadczeniu: „Oceniamy to, co się stało, jako nowe użycie metod terrorystycznych przez przywódców politycznych i wojskowych Ukrainy oraz zastraszanie ludności cywilnej”.

Biorąc to pod uwagę, powiedział, Rosja „zastrzega sobie prawo do podjęcia surowych działań odwetowych”.

Rosyjska dyplomacja zdecydowanie potępiła tę „nową zbrodnię kijowskiego reżimu” i wezwała organizacje międzynarodowe do „nadania jej oceny, na jaką zasługuje”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że „za bezczelnymi działaniami ukraińskich neonazistów stoi zamiar Zachodu eskalacji sytuacji”, podkreślając, że „wszyscy sprawcy zostaną odnalezieni i ukarani”.

W oświadczeniu podkreślono, że Ukraina nie tylko wzięła na siebie odpowiedzialność za te ataki, ale także zagroziła ich kontynuacją i zwiększeniem ich liczby.

A rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło wcześniej, że udaremniło „próbę reżimu kijowskiego przeprowadzenia ataku terrorystycznego dwoma bezzałogowymi urządzeniami powietrznymi na obiekty w rejonie Moskwy”.

Ale burmistrz stolicy Siergiej Sobianin poinformował, że drony uderzyły w dwa budynki niemieszkalne w Moskwie, jeden z nich w pobliżu Ministerstwa Obrony.

W poniedziałek Ukraina zaatakowała również magazyn amunicji w regionie Dzhankoy, na północ od zaanektowanego przez Ukrainę Krymu. (F)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *