Wojna ukraińsko-rosyjska | Na żywo: Prokurator MTK będzie badał śmierć hiszpańskiego pracownika pomocy jako zbrodnię wojenną

Wojna ukraińsko-rosyjska |  Na żywo: Prokurator MTK będzie badał śmierć hiszpańskiego pracownika pomocy jako zbrodnię wojenną

Madryt, 20 września (Prasa Europejska) –

Śledź tutaj najnowsze wiadomości na temat wojny, która szaleje między Ukrainą a Rosją od czasu, gdy prezydent Władimir Putin wydał rozkaz inwazji 24 lutego 2022 r. Ta transmisja na żywo jest aktywna od 19 września.

Doniesienia o wojnie na Ukrainie w ostatnich dniach uświetniła oficjalna wizyta Kim Dzong Una w Rosji, gdzie północnokoreański przywódca spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, co umożliwiło obu stronom zbliżenie stanowisk. Do przyszłej współpracy.

Kim wskazał, że na stole leży możliwe porozumienie w sprawie dostaw broni do Korei Północnej, co wzbudziło zaniepokojenie głównych mocarstw międzynarodowych, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych. Władze rosyjskie potwierdziły jednak, że szczyt zakończył się bez porozumienia wojskowego między obiema stronami.

Na poziomie europejskim Komisja Europejska zwróciła się o przedłużenie o kolejny rok tymczasowej ochrony uchodźców ukraińskich, którzy przybyli do UE w ucieczce przed rosyjską inwazją, do marca 2025 r.; jest to środek, który Bruksela zaproponowała już latem, ale którego propozycja wciąż pozostaje stoi. Jest już oficjalny i nadal wymaga zatwierdzenia 27 grudnia.

Wreszcie, w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ jest wiele odniesień do wojny na Ukrainie. Wśród nich znajduje się stanowisko prezydenta USA Joe Bidena, który nawoływał do surowości wobec Rosji. Prezydent ostrzega, że ​​stawką jest porządek międzynarodowy i zaufanie wszystkich krajów do swojej suwerenności wobec potencjalnych agresorów.

Śledź tutaj najświeższe informacje na temat wojny między Ukrainą a Rosją.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *