Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo w ostatniej chwili | Rosja ostrzega przed możliwością trzeciej wojny światowej

Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo w ostatniej chwili |  Rosja ostrzega przed możliwością trzeciej wojny światowej

Rosja zastępuje byłego amerykańskiego żołnierza piechoty morskiej rosyjskim pilotem uwięzionym w USA

Trevor Reed, były US Navy SEALZostał skazany na dziewięć lat więzienia w Rosji za przemoc. Został sprzedany za Konstantina Jaroszenkę, rosyjskiego pilota uwięzionego w Stanach Zjednoczonych W sprawie przemytu kokainy rosyjska dyplomacja ogłosiła w środę.

„27 kwietnia, po długich negocjacjach, Trevor Reid (…) został wymieniony z obywatelem Rosji Konstantinem Jaroszenkąktóry w 2010 roku został skazany przez amerykański sąd na 20 lat więzienia” – potwierdziła na portalu społecznościowym Telegram rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zagarowa.

dla tej części, Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe BidenW notatce wydanej przez Biały Dom stwierdził, że „negocjacje, które umożliwiły Trevorowi powrót do domu… Wymagały trudnych decyzji, których nie lekceważę.”.

Biden zauważył, że „jego bezpieczny powrót jest dowodem na to, jak priorytetem jest moja administracja”. Repatriujący Amerykanów, którzy zostali niesłusznie schwytani i przetrzymywani za granicą”.

trzcinowyokoło 30 lat, Został skazany w lipcu 2020 roku na dziewięć lat więzienia za napaść na dwóch policjantów na imprezie w Moskwie kiedy był pijany.

Były żołnierz piechoty morskiej zaprzeczył agresji i potępił „polityczny” proces. W kontekście ostrych napięć między Moskwą a Waszyngtonem.

Z kolei Yaroshenko został aresztowany w 2010 roku w Liberii przez agentów wywiadu USA.. Oskarżony o handel narkotykami władze zabrały go do Stanów Zjednoczonych, gdzie wymiar sprawiedliwości skazał go na 20 lat więzienia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *