Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo w ostatniej chwili | Rosja potępia nowe ataki w Biełgorodzie

Pedro Sanchez spotka się z Zełenskim w Kijowie

Źródła od premiera La Moncloa potwierdziły, Pedro Sanchezpojedzie do Kijowa do Spotyka swojego ukraińskiego odpowiednika Wołodymyra Zełenskiego.

Spotkanie odbędzie się jednak w najbliższych dniach Ze względów bezpieczeństwa nie ustalono konkretnej daty.

Wczoraj Sanchez zapowiedział w wywiadzie dla Public Mirror, że hiszpańscy dyplomaci wrócą do stolicy Ukrainy: „Wkrótce, za kilka dni, ponownie otworzymy Ambasadę Hiszpanii w Kijowie na znak zaangażowania Hiszpanii na rzecz narodu ukraińskiego”O tym powiedział prezydent.

Pierwsi przywódcy polityczni, którzy osobiście pojechali do Kijowa Byli liderami Polska, Mateusz Morawiecki; od Słowenia, Janez Jansa; Oparte na Czechy, Petr Fiala. Wyjechali w połowie marca we własnym imieniu, chociaż wcześniej powiadomili UE.

W imieniu instytucji unijnych jako pierwsza wyjechała przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Mezzola (31 marca).To utorowało drogę przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i Wysokiemu Przedstawicielowi ds. Polityki Zagranicznej Dwudziestej Siódmej Josepowi Borrellowi.

Już w kwietniu pojechali też do stolicy Ukrainy Premier Słowacji Eduard Heger i kanclerz Austrii Karl Neihammerlubić go Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w ostatnich dniach publicznie zaprosił do Kijowa prezydentów Stanów Zjednoczonych i Francjioraz odpowiednio Joe Biden i Emmanuel Macron, chociaż Odmówił odwiedzenia prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.