Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo w ostatniej chwili | Sekretarz Generalny ONZ wezwał do wprowadzenia specjalnych podatków od „niemoralnych” zysków firm energetycznych

Pierwszy od początku wojny na Ukrainie ładunek ukraińskiego zboża został już sprawdzony

Ukraińscy żołnierze przygotowują swoje M777 w Charkowie.
Ukraińscy żołnierze przygotowują swoje M777 w Charkowie.Francja Agencja prasowa
  • wojna Rosja traci ponad jedną trzecią armii podczas inwazji na Ukrainę

Rekordowe zyski generowane przez wzrost cen gazu i węgla w wyniku Wojna na Ukrainie Jest to „niemoralne”, potępione przez sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, który wezwał do „nadzwyczajnych podatków” od takich zysków.

„Nieetyczne jest, aby firmy naftowe i gazowe osiągały rekordowe zyski z tego kryzysu energetycznego kosztem najbiedniejszych ludzi i społeczeństw” – powiedział Guterres przy okazji publikacji raportu, który również ma „ogromny koszt dla klimatu”. Raport pt. „Globalny wpływ wojny na Ukrainie: kryzys energetyczny” przygotowany przez Global Crisis Response Team.

„Wzywam ludzi na całym świecie do wysłania jasnego przekazu przemysłowi energii kopalnej i jego finansistom: ta ohydna chciwość karze najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych, jednocześnie niszcząc nasz dom” – powiedział.

Te oświadczenia przychodzą tego samego dnia, w którym on przybył Kreml potwierdziłem to Rosja Chęć negocjowania rozwiązania, aby Wojna na Ukrainie Ale na ich warunkach. A los periodistas que preguntaron si, durante la reunión en Moscú entre Władimir Putin y el ex canciller alemán Gerhard Schroeder , el Presidente Ruso había dicho que estaba dispuesto a resolver el reunión a través de la diplomalincia, el Portavoz del Conflikt, tak, Rosja Jest gotowa rozwiązać sprawę ukraińską drogą dyplomatyczną, ale na własnych warunkach”.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.