Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo z ostatniej chwili: zamach stanu USA przeciwko Grupie Wagnera

Rosja prosi Niemcy o „wyjaśnienie”

Rzecznik prasowy MSZ RosjaMaria Zacharowa Zwrócił się do Niemiec o „wyjaśnienie” swojego stanowiska w sprawie wojny na Ukrainie.

Zacharowa wskazała, że ​​ambasador Niemiec w Moskwie powinien wyjaśnić ostatnie wypowiedzi niemieckiej minister spraw zagranicznych Analiny Berbock, w których stwierdziła, że Pomoc Kijowowi nie czyni z Berlina strony konfliktu.

Niemiecka minister spraw zagranicznych ogłasza, że ​​jej kraj wraz z innymi państwami jest w stanie wojny z Rosją.. Ale samo ministerstwo nie uważa jego kraju za uczestnika konfliktu. W obliczu tych sprzecznych oświadczeń ambasador musi je wyjaśnić.

Berbock powiedział to w przemówieniu przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu Europa „musi zrobić więcej, także w kwestii czołgów, ale najważniejsze jest to, że robimy to razem, bez obwiniania Europy, Ponieważ wojna toczy się przeciwko Rosji, a nie między nami ”, według kanału telewizyjnego ZDF.

jednakże, Unia Europejska i NATO od początku wojny odmawiają udziału w wojnie z Rosją. W rzeczywistości kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapewnił, że Niemcy nie staną się stroną wojny w związku z dostawą czołgów podstawowych „Leopard”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *