Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo | Trzech cywilów zginęło w rosyjskim ataku na Łuck, w pobliżu granicy z Polską | międzynarodowy

Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo |  Trzech cywilów zginęło w rosyjskim ataku na Łuck, w pobliżu granicy z Polską |  międzynarodowy

przedłużyć | Trzech obywateli Bułgarii zostało oskarżonych o szpiegostwo na rzecz Rosji w Wielkiej Brytanii

British Broadcasting Corporation (BBC) ujawniła we wtorek, że trzech domniemanych rosyjskich szpiegów, wszyscy Bułgarzy, zostało aresztowanych w lutym ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii w ramach szeroko zakrojonego śledztwa w sprawie bezpieczeństwa narodowego.

Cała trójka, która przebywa w areszcie policyjnym od lutego, została zidentyfikowana jako 45-letni Orlin Rousseff; 41-letni Baizer Dzhambazov i 31-letnia Catherine Ivanova mieszkają w kraju od kilku lat. Zatrzymani, rzekomo pracujący dla rosyjskiego wywiadu, są oskarżeni o posiadanie przy sobie dokumentów tożsamości z „nieuzasadnionym zamiarem”, wiedząc, że zostały one sfałszowane.

Dokumenty obejmują paszporty, dowody osobiste i inne dokumenty z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii, Grecji i Czech.

BBC poinformowało, że cała trójka została aresztowana na podstawie ustawy o tajemnicach urzędowych przez śledczych z jednostki antyterrorystycznej policji Wielkiego Londynu, znanej jako Scotland Yard, za którą policja krajowa jest odpowiedzialna za szpiegostwo.

Rousseff miał siedzibę w Norfolk we wschodniej Anglii, podczas gdy pozostała dwójka mieszkała w Harrow, na północny zachód od stolicy Wielkiej Brytanii. Rousseff przyjechała do Wielkiej Brytanii w 2009 roku i spędziła kilka lat pracując w usługach finansowych, podczas gdy Dzhambazov pracował w szpitalach, a Ivanova była asystentką laboratoryjną.

Oczekuje się, że cała trójka pojawi się w londyńskim sądzie karnym Old Bailey w styczniu. Sprawa ta jest następstwem innych operacji prowadzonych przez rosyjski wywiad w ostatnich latach na ziemi brytyjskiej.

W 2018 r. rosyjscy agenci próbowali zamordować byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córkę Julię w ich domu w Salisbury w południowej Anglii, aw 2006 r. w stolicy Wielkiej Brytanii otruto byłego rosyjskiego agenta Aleksandra Litwinienkę. (EFE)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *