Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo | Ukraina wzmacnia swoją obecność wojskową w strategicznym mieście Robotyn na południowym wschodzie | międzynarodowy

Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo |  Ukraina wzmacnia swoją obecność wojskową w strategicznym mieście Robotyn na południowym wschodzie |  międzynarodowy

Co wydarzyło się w ciągu ostatnich godzin

Oto co wydarzyło się w 544 dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę o godzinie 20:00 w poniedziałek, 21 sierpnia:

Zełenski spotyka się w Atenach z premierem Grecji. W poniedziałek w Atenach prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z premierem Grecji Kyriakosem Mitsotakisem. Po spotkaniu prezydent Ukrainy weźmie udział w nieformalnej kolacji z przywódcami państw Bałkanów Zachodnich, będą mu towarzyszyć także przewodnicząca Komisji Unii Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Rosyjscy licealiści będą mogli szkolić się na pilotów dronów bojowych. Rosyjskie Ministerstwo Edukacji ogłosiło w poniedziałek, że rosyjscy licealiści będą mieli możliwość szkolenia się na pilotowanie dronów bojowych od września. Zgodnie z oświadczeniem rosyjska młodzież będzie mogła zapoznać się ze sposobami militarnego wykorzystania dronów, a także nauczyć się „wykonywać zadania” przy pomocy tych bezzałogowców.

Rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dwa drony w rejonie przygranicznym Biełgorodu.Dziś, w poniedziałek, rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dwa drony w obwodzie biełgorodzkim na granicy z Ukrainą. Według raportów wojskowych ataki dronów miały miejsce w odstępie zaledwie godziny. Według oświadczenia żaden z ataków nie spowodował obrażeń ani znacznych szkód.

Dwie osoby zostały ranne w kolejnym ataku drona w Moskwie. W ciągu dnia Rosja poinformowała również o zestrzeleniu trzech kolejnych dronów w różnych regionach kraju. Dwa w obwodzie moskiewskim, a kolejny w obwodzie kałuskim, graniczącym ze stolicą Rosji. Z powodu tych incydentów trzy główne lotniska Moskwy, Domodiedowo, Wnukowo i Szeremietiewo, zawiesiły działalność na dwie godziny, co miało wpływ na około 90 lotów.

Rosja ogłosiła natarcie na Kobyańsk i odparła ataki na dwa roboty. W wydanym dziś oświadczeniu rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o postępach swoich sił w mieście Kobyańsk na wschodniej Ukrainie, a także o wysiłkach zmierzających do odparcia ataków sił ukraińskich na Zaporożu, w szczególności na Ropotin.

Ukraina bada nową trasę na Morzu Czarnym dla dostaw zboża. Ukraina ocenia możliwość wykorzystania nowo przetestowanego wojennego korytarza eksportowego Morza Czarnego do dostaw zboża, powiedział w poniedziałek wysoki ukraiński urzędnik, po udanym uratowaniu statku na tej trasie w zeszłym tygodniu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *