Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości na żywo | Zełenski mówi, że celem Bachmuta jest „zniszczenie wroga tak bardzo, jak to możliwe” | międzynarodowy

Organizacja Narodów Zjednoczonych podkreśla, że ​​„robi wszystko, co w jej mocy”, aby zapewnić kontynuację umowy o eksporcie zboża

Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała, że ​​warunki umowy na eksport zboża z Ukrainy przez Morze Czarne przewidują przedłużenie o 120 dni zamiast 60 dni zaakceptowanych przez Rosję, jednocześnie podkreślając, że „robi to” . Wszystko, co możliwe”, aby zapewnić, że umowa pozostanie w mocy.

Umowa przewiduje przedłużenie na okres 120 dni, ale na warunkach dotychczasowych sekretarza generalnego [de la ONU, António Guterres] Rzecznik sekretariatu generalnego organizacji Stéphane Dujarric powiedział, że on i jego zespół skupiają się, w ścisłym kontakcie ze wszystkimi stronami, na zrobieniu wszystkiego, co możliwe, aby zapewnić ciągłość inicjatywy. Rzecznik Guterresa podkreślił, że „porozumienie i protokół ustaleń w sprawie eksportu rosyjskiej żywności i nawozów są niezbędne dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego, zwłaszcza w krajach rozwijających się”.

We wtorek rosyjski rząd ogłosił przedłużenie o 60 dni umowy na eksport zboża przez Morze Czarne, choć Ukraina potępiła, że ​​stanowisko Moskwy jest „sprzeczne” z podpisanym dokumentem, który mówi o jej przedłużeniu o 120 dni.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że przedłużenie umowy jest „gestem dobrej woli” ze strony Moskwy i przypomniał, że „jest część porozumienia dotycząca Rosji, która nie została jeszcze sfinalizowana”. (wieczór)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *