Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia chwila | Moskwa ostrzega Stany Zjednoczone przed „konsekwencjami”, jeśli dostarczy Kijowowi rakiety Patriot

Unia Europejska zatwierdza nowe sankcje wobec Rosji za inwazję na Ukrainę

Czechy, kraj sprawujący rotacyjną prezydencję w Radzie Europejskiej, poinformowały, że kraje Unii Europejskiej osiągnęły w czwartek w Brukseli porozumienie polityczne w sprawie nałożenia na Rosję nowych sankcji w związku z inwazją na Ukrainę.

Czeski urząd dodał na Twitterze, że nowy pakiet sankcji – dziewiąty nałożony przez Unię Europejską na Rosję – ma zostać potwierdzony w piątek. Porozumienie zostało uzgodnione na spotkaniu ambasadorów, które odbyło się równolegle ze szczytem przywódców państw Unii Europejskiej w stolicy Belgii.

Prezydencja czeska wskazała, że ​​na podstawie tej umowy pakiet musi zostać poddany procedurze pisemnej.

W ciągu dnia delegacje polska i litewska wstrzymywały się z porozumieniem w sprawie tego pakietu sankcji, zaniepokojone możliwymi wyjątkami akceptowanymi przez kraje bloku.

Komisja Europejska, organ wykonawczy Unii Europejskiej, przedstawiła tydzień temu propozycję nowego pakietu sankcji, który obejmował włączenie około 200 rosyjskich osób i podmiotów na listę ograniczeń.

Pakiet uruchomiony przez komisję obejmuje ograniczenia dla kanałów „rosyjskiej propagandy”, a także proponuje zakaz inwestycji w rosyjskim sektorze wydobywczym.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.