Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia chwila | Pociąg wraca do Chersonia jako symbol oporu Ukrainy wobec Rosji

Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia chwila |  Pociąg wraca do Chersonia jako symbol oporu Ukrainy wobec Rosji

Zełenski planuje zwiększyć liczbę batalionów na południu i wschodzie Ukrainy

W sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział zwiększenie liczby batalionów wojskowych w miastach południowej i wschodniej Ukrainy.

Wyjaśnił, że „główne problemy to front. Zaopatrzenie naszych wojsk i sytuacja na niektórych odcinkach frontu oraz planujemy zwiększenie liczby ukraińskich flag w miastach na południu i wschodzie kraju. ” Dziś wieczorem pod jego zwykłym adresem.

Zełenski powiedział, że na spotkaniu odpowiedzialnych za obronę Ukrainy, które odbyło się w ostatnią sobotę w sprawie przebiegu wojny, dyskutowano o zwiększeniu liczby batalionów we wschodniej i południowej Ukrainie.

Odnosząc się do bitwy w obwodzie donieckim, powiedział, że robią „wszystko, co w ich mocy, aby pomóc” swoim „bohaterom oprzeć się rosyjskim atakom”. Prezydent Ukrainy po raz kolejny odniósł się do problemów z elektrycznością kraju w związku z rosyjskimi atakami rakietowymi na jego infrastrukturę.

Wyjaśnił, że „większość problemów z elektrycznością występuje” w miastach i regionach Kijowa, Odessy, Charkowa, Winnicy, Tarnopola, Czerkas i Czernigowa, a także w „innych regionach”. Według Zełenskiego pracownicy energetyki robią „wszystko, co w ich mocy, aby ludzie mogli żyć normalnie”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *