Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Grupa Wagnera domaga się „punktu końcowego” wojny

Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Grupa Wagnera domaga się „punktu końcowego” wojny

Rozpoczęcie spotkania ministrów środowiska państw Grupy Siedmiu

Ministrowie środowiska i energii G7 spotkali się w Sapporo (północna Japonia), gdzie rozpoczęto rozmowy skupiające się na osiągnięciu społeczeństwa wolnego od paliw kopalnych i bezpieczeństwa energetycznego po inwazji na Ukrainę.

Stawiamy czoła takim wyzwaniom jak: Wysokie ceny ropy, gazu i węgla oraz niestabilne rynki energii „Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiej niepewności gospodarczej” – powiedział dziś japoński minister gospodarki Yasutoshi Nishimura podczas przemówienia otwierającego spotkanie.

W tym sensie Nishimura podkreślił, że kraje G7 – utworzone przez Japonię, Niemcy, Francję, Włochy, Wielką Brytanię, Kanadę i Stany Zjednoczone, do których przystępuje Unia Europejska – powinny Podejmij działania w celu rozwiązania problemu zmian klimatu jako wspólnego wyzwaniaale także „zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego”.

Dwudniowe spotkanie, które rozpoczęło się w sobotę, zakończy się podpisaniem „Deklaracji Hokkaido-Sapporo”, która ma Współpraca z sektorem prywatnym w celu wprowadzenia nowych technologii i rodzajów paliw dla „Zielonej Transformacji” lub GX – jak nazywa to Tokio – zgodnie z pierwszym projektem opublikowanym przez lokalne media.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *