Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Grupa Wagnera ujawnia jeden ze swoich największych problemów

Delegat Watykanu do mediacji na Ukrainie potwierdza, że ​​wojna to „pandemia”.

Arcybiskup włoski, kard Matteo Zubi, który został oddelegowany przez papieża do mediacji na Ukrainie w celu osiągnięcia zawieszenia broni, twierdził, że wojna to „pandemia”. Arcybiskup Bolonii podkreślił również, że „dotyczy to nas wszystkich”. Watykan niedawno potwierdził decyzję Franciszka, aby szef Konferencji Episkopatu Włoch (CEI) wkrótce udał się do Kijowa na rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i spróbował scementować zawieszenie broni w konflikcie.

Zubi podziękował Franciszkowi za powierzenie mu misji pokojowej na Ukrainie i za jego „przepowiednię, która dziś jest bardzo rzadka, Mówiąc o pokoju, wydaje się unikać opowiadania się po którejś ze stron lub nieuznawania odpowiedzialności Że wszyscy go mają”.

Podobnie, wyjaśnij to „Kościół w czasie II wojny światowej był wśród ludzi i na ziemi” Bronili, że robią to samo w konflikcie na Ukrainie. „Jesteśmy ludźmi pokoju, zaczynamy od Jezusa, który jest naszym pokojem. Jesteśmy z powodu historii naszego kraju, z powodu jego położenia na Morzu Śródziemnym, które jest podzielone między północ i południe, ale także między wschodem i zachodem Jesteśmy za najgłębszymi i najbardziej charakterystycznymi korzeniami naszego ludu”.

Podczas swojego przemówienia na prezentacji CEI, Zuppi bronił Utrzymanie planów pomocy osobom przesiedlonym w wyniku konfliktuKtóra rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku wraz z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę. „Solidarność z uchodźcami – to są z Ukrainy, ale nie tylko – to akt pokojowy” – podkreślił.

Gościnność i poród są nie tylko nie do pogodzenia, ale wręcz uzupełniają się Rodzą się z pragnienia patrzenia w przyszłość” – powtórzył włoski kardynał zgodnie z niedawnymi wypowiedziami papieża Franciszka w Stanu Generalnym Bożego Narodzenia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *