Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: poważne ostrzeżenie z Francji do Europy

Wojna ukraińsko-rosyjska, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: poważne ostrzeżenie z Francji do Europy

The Washington Post: Egipt zamierza udzielić pomocy wojskowej Rosji

prezydent EgiptAbdela Fattaha Sisi Zleciła wyprodukowanie około 40 000 pocisków, które miały zostać wysłane do Rosji Jak ujawniono, w ramach wojny z Ukrainą Wyciekły dokumenty wywiadu USAWedług „Washington Post”.

Według tego medium, w niektórych ujawnionych dokumentach, datowanych na 17 lutego, rzekome rozmowy między prezydentem Egiptu a wyższymi urzędnikami jego armii, którzy Wzywa ich do utrzymania produkcji i wysyłki broni w tajemnicy Aby uniknąć problemów z Zachodem.

W dokumencie prezydent rozmawia z kimś o nazwisku Salah El-Din – który według Washington Post mógłby być Mohamedem Salahem El-Dinem, ministrem stanu ds. produkcji wojskowej – który sugeruje, aby personel pracował w nadgodzinach, jeśli to konieczne. od „To najmniej, co możemy zrobić, aby pomóc byłej Rosji” bez określenia, jakiego rodzaju pomocy dotyczą.

Tak twierdziło wojsko „Rosjanie kupią wszystko”, łącznie z bronią i amunicjąZawsze według wspomnianej gazety.

Ambasador Ahmed Abu Zaid, rzecznik egipskiego MSZ, odpowiedział na pytania amerykańskiej gazety, która twierdziła, że Od samego początku Egipt stoi na stanowisku nieingerencji Aby zachować równą odległość między dwiema stronami.

Z drugiej strony amerykański urzędnik, z którym konsultowały się media, wyjaśnił – jako anonimowe źródło – że jego kraj Nie wie, że te plany dostaw broni zostały zrealizowane.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *