Wojna Ukrainy i Rosji na żywo | Ukraiński dron uderza w budynek administracyjny w rosyjskim mieście Kursk międzynarodowy

Wojna Ukrainy i Rosji na żywo |  Ukraiński dron uderza w budynek administracyjny w rosyjskim mieście Kursk  międzynarodowy

Setki bułgarskich rolników zablokowało drogi w proteście przeciwko wygaśnięciu weta w sprawie wjazdu ukraińskiego zboża

Setki bułgarskich rolników zablokowało w poniedziałek ruch samochodów, ciągników i innych pojazdów w kilku kluczowych punktach sieci drogowej kraju, a także na przejściach granicznych w ramach bezterminowego protestu, który rozpoczął się dzisiaj przeciwko powstaniu w ubiegły piątek reżim tymczasowy. Zakaz importu ukraińskiego zboża. Protest, którego w mediach społecznościowych broniono jako niezbędny dla „ratowania bułgarskiego rolnictwa”, zwołało 26 organizacji z sektora rolnego i obejmuje masowy marsz do stolicy Bułgarii, Sofii, który odbędzie się jutro we wtorek.

Demonstranci domagają się dymisji rządzącej w Europie koalicji, składającej się z reformistów i konserwatystów, w związku z obowiązującą od początku maja ub.r. decyzją o zniesieniu weta w sprawie importu produktów rolnych z Ukrainy, które według nich roszczenie jest negatywne. Dotyka około 900 000 osób.

Georgi Milev, wiceprezes Stowarzyszenia Producentów Zboża, zwrócił się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie przejazdów i przesiadek zmotoryzowanych do niezbędnych, tylko w razie potrzeby, ponieważ rolnicy przewożą po drogach ciężkie maszyny rolnicze. Jak podał nadawca publiczny BNR, dziś rano w całym kraju utworzono około 40 blokad, w tym kilka na odcinkach dwóch autostrad przecinających Bułgarię, jednej na północy i jednej na południu, a także na trasie europejskiej. E-79 łącząca się z Grecją oraz na dwóch mostach na Dunaju łączących się z sąsiednią Rumunią.

W ubiegły czwartek bułgarski parlament zatwierdził decyzję o zniesieniu tymczasowego weta w sprawie wwozu zbóż z Ukrainy, które za zgodą Komisji Europejskiej zostały przywiezione do tego kraju, a także do Polski, Węgier, Słowacji i Rumunii. Aby chronić swój krajowy sektor rolniczy przed konkurencyjnymi produktami ukraińskimi, które są wolne od cła w UE. Dzień później Komisja ogłosiła, że ​​zgodnie z żądaniem Kijowa nie przedłuży tego zakazu po 15 września, choć większość z pięciu zainteresowanych partnerów opowiada się za jego przedłużeniem do końca roku.

Weto wpłynęło na import pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika, nie wpłynęło jednak na tranzyt tych ukraińskich produktów przez terytoria pięciu krajów do krajów trzecich. Bułgaria jest jak dotąd jedynym krajem, który zniósł weto, gdyż Polska, Węgry i Słowacja ogłosiły, że jednostronnie je przedłużają, podczas gdy Rumunia czeka na plan ukraińskiego rządu obejmujący środki ochrony rumuńskiego rynku wewnętrznego, zanim podejmie ostateczna decyzja. rezolucja. (Wydajny)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *