Wszystkie szczegóły dotyczące RUNIBOT 2023, największego turnieju robotyki w Kolumbii

Wszystkie szczegóły dotyczące RUNIBOT 2023, największego turnieju robotyki w Kolumbii

Robotyka okazała się bardzo użytecznym narzędziem, wykazano, że rozwija umiejętności, które oprócz poprawy kreatywności uczniów były w stanie poprawić ich logiczne i matematyczne myślenie. Dlatego stało się to tak ważne w Kolumbii, że wiadomo, że miasto Bogota przygotowuje się obecnie do RUNIBOT 2023, największego turnieju robotycznego w Kolumbii. Ważne jest, aby to podkreślić Uniwersytet Amerykański Dziewiąta edycja będzie gospodarzem i ten turniej odbędzie się od 26 do 28 kwietnia w „Eco Campus” Uniwersytetu Ameryki.

Korzyści ze studiowania robotyki

University of America podkreśla niektóre korzyści płynące ze studiowania robotyki, którymi są:

  • Praca zespołowa. Należy zauważyć, że te wyzwania grupowe promują współpracę i socjalizację wśród uczniów.
  • Z drugiej strony dużą zaletą jest kreatywność.
  • Nawet myślenie komputacyjne ma fundamentalne znaczenie, ponieważ badając, jak rozwiązywać problemy naukowe i technologiczne, uczniowie poznają podstawowe i zaawansowane elementy programowania, pobudzając myślenie logiczne i matematyczne.
  • Podobnie kolejną ważną korzyścią jest adaptacja, dzięki postępowi w technologii i automatyzacji, adaptacja do robotów pomoże im przystosować się do świata przyszłości.
  • Tymczasem przedsiębiorczość to kolejna wielka korzyść, która przyniesie wielkie korzyści w przyszłości w perspektywie krótko- lub długoterminowej.

Oto niektóre z korzyści lub korzyści oferowanych przez roboty, które bardzo pomagają nie tylko studentom, ale także społeczeństwu. Aby wyjaśnić te zalety lub korzyści, należy zauważyć, że College of Engineering na University of America i firma Red Robot Company zapraszają obywateli do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Robotyki „RUNIBOT 2023”, w ich dziewiątej edycji.

Dowiedz się wszystkiego o RUNIBOT 2023

On Runibot 2023Jest to bardzo ciekawe wydarzenie, ponieważ sprzyja rozwojowi projektów badawczych, które często są wspierane przez firmy publiczne i prywatne.

Według słów Dyrektora Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki na Uniwersytecie Ameryki, Maríi Angeliki Acosta, Runibot tak kształtuje rozsadniki, naukowców z różnych uniwersytetów, studentów inżynierii, jak i entuzjastów robotyki, aby w określony sposób mogli: wzmocnienie roli inżynierii w Kolumbii, a także roli profesjonalistów w regionie.

Teraz jest to ważne wydarzenie organizowane przez Bogotá University Network Association, które zgromadzi różne uniwersytety z całego kraju, które są zainteresowane zarówno badaniami, jak i rozwojem projektów technologicznych. Należy zauważyć, że niektóre z tych uniwersytetów to; Central University, a także University of the Coast, University of Bosque, Fundacja Uniwersytetu Rolniczego, a także University of America jako gospodarz.

To niezwykłe wydarzenie, w ramach którego oprócz już potwierdzonych 18 krajowych uniwersytetów i delegacji zagranicznych z Brazylii i Ekwadoru, a także z Peru, Meksyku i Polski, we współpracy weźmie udział ponad 25 szkół krajowych i międzynarodowych.

Jak stwierdził rektor University of America, Mario Posada García, wszystkie roboty są własnego projektu i konstrukcji oraz zostały opracowane przez uczestników ze szkół i uniwersytetów, a także delegacje.

Ponadto należy podkreślić, że ten ważny turniej skierowany jest do osób w każdym wieku, które mają możliwość zastosowania swojej wiedzy, a także pokazania swoich umiejętności w sektorze robotyki w ramach każdej z kategorii składających się na ten turniej, m.in. którymi są początkujący, jak i uczelnie, kategoria ekspercka i kategoria amatorska.

Nawet, jak się okazało, ten konkurs rozważy takie scenariusze jak; Walki sumo między robotami, także wyścigi robotów, wyścigi dronów i wiele więcej. Będzie to wydarzenie, podczas którego będą mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami w dziedzinie technologii, zdobyć certyfikaty za swoje osiągnięcia i dobrze się bawić. Bez wątpienia bardzo obiecujące i ciekawe wydarzenie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *