wtorek 13 lipca 2021 (17.00 GMT)

Ta treść została opublikowana 13 lipca 2021 – 16:57

Odzyskiwanie Unii Europejskiej

Unia Europejska daje ostatnie zielone światło dla Hiszpanii na otrzymanie funduszy europejskich

Bruksela (EFE). Ministrowie gospodarki i finansów Unii Europejskiej (UE) zapalili dziś zielone światło dla hiszpańskiego planu naprawczego, dzięki któremu kraj ten mógłby zacząć otrzymywać 69 500 mln euro, które otrzyma od wspólnoty zajmującej się funduszami naprawczymi. pandemii do 2026 r. Pierwsza płatność będzie stanowić zaliczkę w wysokości 9 000 mln euro, którą Komisja Europejska (KE) planuje przekazać w nadchodzących tygodniach, po podpisaniu ostatnich oficjalnych dokumentów. Dla Nadii Calvino, hiszpańskiej wicepremier i minister gospodarki, zatwierdzenie „toruje drogę do realizacji inwestycji i reform dla nowej generacji (funduszu) UE na rzecz silnego, ekologicznego, cyfrowego, sprzyjającego włączeniu społecznemu i sprawiedliwego ożywienia”. napisał na Twitterze z Madrytu, gdzie wziął udział w pierwszym posiedzeniu gabinetu po zmianach w gabinecie.

Wynagrodzenie w Hiszpanii

Calvino potwierdza zobowiązanie rządu do podniesienia płacy minimalnej

Bruksela (EFE). Wicepremier i minister gospodarki i transformacji cyfrowej Nadia Calvino potwierdziła dziś, że rząd jest zdecydowany kontynuować podnoszenie minimalnej płacy zawodowej (SMI), ale podkreśliła, że ​​dziś priorytetem powinno być „promowanie ożywienia gospodarczego”. „Nasz rząd jest w pełni zaangażowany w dalszą poprawę warunków życia pracowników i dalsze podwyższanie płacy minimalnej dla pracowników zawodowych” – powiedział Calvino podczas swojego wystąpienia przed Komisją Gospodarczą i Monetarną Parlamentu Europejskiego. “Nasz rząd podniósł w ostatnich latach płacę minimalną dla pracowników zawodowych o 30%. Jest to wzrost bez porównania z jakimkolwiek innym krajem europejskim i myślę, że był to pozytywny środek z punktu widzenia przywrócenia siły nabywczej.” powiedział Calvino, który dodał, że dyrektor był zobowiązany do osiągnięcia przez SMI w obecnej legislaturze 60% średniej hiszpańskiej pensji.

Protesty na Kubie

UE wzywa Kubę do uwolnienia dysydentów i dziennikarzy zatrzymanych podczas protestów

Bruksela (EFE). Unia Europejska wezwała dziś władze kubańskie do „natychmiastowego” uwolnienia obywateli zatrzymanych podczas niedzielnych protestów, a także dziennikarzy, których przetrzymywanie uznano za „niedopuszczalne”. „Zdajemy sobie sprawę z informacji o aresztowaniach nie tylko osób dysydentów i działaczy, ale także dziennikarzy. Rzecznik wspólnoty Peter Stano powiedział na codziennej konferencji prasowej Komisji Europejskiej, w której potwierdził, że „ci ludzie nie są w więzieniu”. ale w dyskursie publicznym, więc prosimy władze. Hortensje natychmiast wypuszczają wszystkie kobiety. zatrzymanych oraz wszystkie osoby, które zostały aresztowane z powodu przekonań politycznych lub pracy dziennikarskiej”. Dodał, że dziennikarze “powinni móc wykonywać swoją pracę bez żadnych ograniczeń i przeszkód” na Kubie.

Polska sprawiedliwość

Polscy pierwotni akcjonariusze popierają wyższość prawa krajowego nad prawem europejskim

Kraków (Polska) (EFE). – Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego uznali dziś, że ustawodawstwo krajowe jest nadrzędne wobec ustawodawstwa europejskiego w przypadku konfliktu między nimi w odpowiedzi na inicjatywę rządu, ale sąd odroczył do czwartku komunikat z niepowodzenie. Panel pięciu sędziów odpowiedział w ten sposób premierowi Polski Mateuszowi Morawieckiemu, który w miesiąc po tym, jak unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders wezwał Warszawę do wydania opinii Komisji Konkurencji w sprawie priorytetu prawa polskiego nad prawem europejskim wycofać tę inicjatywę. Oczekiwano, że orzeczenie konstytucyjne ratyfikuje przewodnicząca Rady Julia Przylipska, która zawiesiła popołudniową sesję do następnego czwartku. Jednomyślna opinia sędziów jest znana po miesiącach konfliktu między Polską a instytucjami społecznymi w sprawie warszawskich decyzji dotyczących sprawiedliwości i poszanowania praworządności.

konflikt afgański

Afganistan odmawia zgody na przekazanie ziemi talibom

KABUL (EFE): Główny negocjator pokoju w Afganistanie, Abdullah Abdullah, potwierdził dzisiaj, że okupacja przez talibów dużych obszarów afgańskiego terytorium w ostatnich miesiącach i wycofanie sił afgańskich nie są częścią porozumienia. Potwierdzeniem przez szefa zespołu negocjacyjnego do rozmów pokojowych była głoszona przez niektóre sektory teza, że ​​rząd w Kabulu zgodził się przekazać rebeliantom część kontroli nad krajem. Szef Najwyższej Rady Pojednania powiedział: „Wszyscy zaczęli mówić, że spisek ma na celu przekazanie talibom części terytorium afgańskiego i nadal mówią, że jest to decyzja uzgodniona ze społecznością międzynarodową”. Afganistan.. Jak (siły afgańskie) nadal stawiają opór wrogowi i żołnierzom na odległych terenach z oblężonymi bazami, otrzymują helikoptery, a ich towarzysze są ranni i zabici”, odnosząc się do wycofania narodowego. Wojska z terytorialnego natarcia talibów.

Protesty w RPA

Co najmniej 45 zabitych w bezprecedensowych niepokojach demokratycznych w RPA

Johannesburgu (EFE). – Masowa fala zamieszek i grabieży, jakich doświadczyła Republika Południowej Afryki od zeszłego tygodnia, na poziomie sabotażu bezprecedensowym w historii demokracji południowego kraju, spowodowała nagromadzenie 45 ofiar śmiertelnych i 757 aresztowań, podczas gdy policja i armia jednoczą się ich sił, aby spróbować ustabilizować dotknięte obszary. To, co zaczęło się jako protesty przeciwko uwięzieniu kontrowersyjnego byłego prezydenta Jacoba Zumy (2009-2018) pod zarzutem pogardy sądowej, przekształciło się w falę grabieży i wandalizmu tak masowego, że prezydent kraju, Cyril Ramaphosa, porównuje do burzliwych przemian na południu . Afryka żyła na początku lat dziewięćdziesiątych, po zakończeniu „apartheidowego” systemu apartheidu.

Kryzys na Haiti

Jeden z podejrzanych o morderstwo Moyesa był informatorem DEA

Waszyngton (EFE). Organ ten poinformował dziś, że jeden z podejrzanych o zabójstwo prezydenta Haiti, Jovenel Moss, był informatorem amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA). Zgodnie z oświadczeniem agencji podejrzany skontaktował się ze znajomą Administracji do Walki z Narkotykami, a wyznaczony funkcjonariusz Administracji do Walki z Narkotykami na Haiti wezwał go do poddania się lokalnym władzom po zabójstwie prezydenta Moise’a. Detektyw nie dał głosu. DEA wskazała, że ​​wraz z Departamentem Stanu władze Haiti otrzymały informacje, które pomagały w ekstradycji i aresztowaniu podejrzanego oraz jeszcze jednej osoby.

Włochy Wenecja

Włochy od sierpnia zakazują dużym statkom przepływania przez Wenecję

Rzym (EFE). Dziś rząd włoski zatwierdził dekret zakazujący, od 1 sierpnia, przepływu dużych statków ważących ponad 25 000 ton przed Wenecją w celu jej ochrony. Ogłoszono także „narodowym punktem orientacyjnym”, to znaczy chronionym obszarem, kanałem biegnącym przed ogromnym placem San Marcos i kanałem Giudecca, gdzie kiedyś pływały te łodzie, oburzając sąsiadów i organizacje ekologiczne. W szczególności zakaz żeglugi dotyczy statków o pojemności powyżej 25 000 ton brutto, długości ponad 180 metrów i wysokości ponad 35 metrów, które emitują ponad 0,1% siarki.

FRANCJA GOOGLE

Francja nałożyła na Google 500 mln grzywny za negocjowanie treści medialnych

Paryż (EFE). Francuski urząd ds. konkurencji nałożył dziś na Google surową grzywnę w wysokości pięciuset milionów euro za to, że nie negocjował w dobrej wierze z mediami, które otrzymały wynagrodzenie za wykorzystanie jego wiadomości, a tym samym zmuszenie go do tego. Agencja zleciła również amerykańskiemu gigantowi internetowemu zaoferowanie bonusowej oferty wydawcom i agencjom informacyjnym za korzystanie z ich chronionych treści, pod groźbą zapłaty 900 000 euro za każdy dzień opóźnienia. Szefowa urzędu ds. konkurencji Isabel de Silva powiedziała w komunikacie ogłaszającym karę.

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *