wtorek, 23 listopada 2021 (19.00 GMT)

Ta treść została opublikowana 23 listopada 2021 – 18:59

Korona wirus

============

Unia Europejska – Bruksela – We wtorek Rada Unii Europejskiej utorowała drogę krajom posiadającym kompetencje zdrowotne w Unii Europejskiej do wprowadzenia nowych ograniczeń w celu powstrzymania postępu zakażenia wirusem koronawirusa i uogólnienia podawania dawek przypominających. szczepionki. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

We wtorek rząd stolicy Niemiec zaostrzył ograniczenia w dostępie osób nieszczepionych do miejsc publicznych, próbując powstrzymać niekontrolowany wzrost zachorowań na wirusa Covid-19, podczas gdy inne regiony kraju ograniczają kontakty osób, które nie został zaszczepiony. Autor: Clara Palma Hermann (WYSŁANO)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

Tajlandia – BANGKOK – Główne atrakcje turystyczne Tajlandii są nadal w połowie puste, chociaż liczba odwiedzających stale rośnie od czasu otwarcia granic dla chronionych podróżnych z ponad 60 krajów 1 listopada. Autor: Gaspar Ruiz Canela (przesłany)

(Zdjęcie) (Zdjęcie) (Dźwięk)

HOLANDIA – HAGA – Weekendowe zamieszki przeciwko restrykcjom, w których ponad sto osób zostało aresztowanych, z których jedna trzecia była nieletnimi, zostało aresztowanych przez rząd Holandii, uważane jest za „czystą przemoc” przez grupy wykorzystujące możliwości społeczne. udaremnienie. Eman Rashidi (Analiza) (przedstawiony)

(zdjęcie) (dźwięk)

MEKSYK – MEKSYK – W czasach, gdy liczba infekcji i zgonów jest niska, rząd meksykański obawia się czwartej fali wirusa Corona w całym kraju, pomimo niezwykłych szczepień wynoszących ponad 80% w większości stanów. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

——————————-

Ukraina Rosja – Kijów – Ukraina jest w pogotowiu na możliwy rosyjski atak ze względu na doniesienia wywiadu z Kijowa i Zachodu, że Rosja skoncentrowała na granicy ponad 90 000 żołnierzy i sprzętu wojskowego i może planować inwazję zimą. (Wysłałem)

(Mój głos)

ROSJA Ukraina – MOSKWA – Rosja zdementowała dziś oskarżenia ze strony Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, że planuje atak na sąsiedni kraj na początku przyszłego roku, jednocześnie oskarżając Zachód o rosnące napięcie związane z dostarczeniem ukraińskiemu rządowi broni, podczas gdy ten stara się to zrobić . Rozwiązanie konfliktu w Donbasie „siłą”. (Wysłałem)

VENEZUELA ELECONES – CARACAS – Przewodnicząca Misji Obserwacji Wyborów Unii Europejskiej, portugalska posłanka Isabel Santos, przedstawia wstępne sprawozdanie ze swojej pracy podczas wyborów regionalnych i lokalnych w Wenezueli, które wygrała Chavismo, ale przy udziale jej akcji. Nie do 42 proc.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

Białoruś

============

Unia Europejska – Strasburg (Francja) – Komisja Europejska zaproponowała we wtorek ograniczenie działalności przewoźników, którzy zajmują się handlem ludźmi w Unii Europejskiej lub go ułatwiają, w ramach reakcji społeczeństwa na „wyzysk migrantów” na Białorusi. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

Polska – Bohoniki (Polska) – Codzienna tragedia kryzysu migracyjnego: na cmentarzu muzułmańskim w Bohonikach pochowano dziecko, które zginęło tydzień temu podczas narodzin imigrantki, która wjechała do Polski z Białorusi. Pablo Gonzalez (Kronika)

(audio Video)

———————————-

ROLNICTWO UE – Strasburg (Francja) – We wtorek Parlament Europejski dał ostatnie zielone światło dla drugiej najgłębszej reformy wspólnej polityki rolnej (WPR) w historii Unii Europejskiej (UE), intensyfikując działania w zakresie ochrony środowiska i dając więcej odpowiedzialność przed rządami za dystrybucję pomocy na wsi. Autor: Mercedes Salas (przesłane)

(audio Video)

Ubóstwo w Stanach Zjednoczonych – Waszyngton – Wysoka inflacja w Stanach Zjednoczonych, sięgająca poziomów, jakich kraj nie widział od 30 lat, dotknęła nie tylko najbiedniejsze rodziny i dzieci w kraju, ale także banki żywności, które im pomagają a teraz obawiają się, że nie starczy im na to, aby dalej to robić. Beatriz Pascual Macias (wysłane)

(wideo) (zdjęcie) (dźwięk)

BOLIWIA POLITYCZNA – Caracolo (Boliwia) – Ruch na rzecz Socjalizmu (MAS) oraz władze i sektory prorządowe rozpoczynają „Marsz za Ojczyzną” prowadzony przez prezydenta Boliwii Luisa Arsa i byłego prezydenta Evo Moralesa do La Paz, siedziba rządu i parlamentu do „obrony” demokracji. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo)

Kolumbia Buzz

=============

NARODÓW ZJEDNOCZONYCH – Dabaiba (Kolumbia) – Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres odwiedził osadę w północno-zachodniej Kolumbii, gdzie zdemobilizowani członkowie FARC postępują w procesie reintegracji społecznej, w piątą rocznicę podpisania porozumienia pokojowego.

(zdjęcie) (audio) (wideo)

RODRIGO LONDOÑO – Bogota – Ostatni przywódca przywództwa FARC, Rodrigo Londoño, powiedział Ivanowi Duque: „Prezydencie, marzę o piątej rocznicy pokoju, by uścisnąć dłoń Kolumbijczykom i poświadczyć, że pokój trwa”. Jednak zdjęcie nie zostało zrobione, a były partyzant żałuje, że rząd kolumbijski nie zrealizował umowy. przez Irene Escudero. (wywiad) (przesłany)

(zdjęcie) (wideo)

—————————————-

Wybory w Hondurasie – Tegucigalpa – Proces wyborczy w Hondurasie, który zakończy się wyborami powszechnymi w dniu 28. miesiąca, został naznaczony zabójstwami działaczy różnych partii i rozgłosem, jaki rządząca Partia Narodowa przyznała zmarłym prezydentom Kuba i Wenezuela. Fidel Castro i Hugo Chavez. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

US Oil – Nowy Jork – Prezydent USA Joe Biden zamierza we wtorek ogłosić, że rząd uwolni część swoich strategicznych rezerw ropy, aby przeciwdziałać ciągłemu wzrostowi cen paliw, środek, który zostanie wdrożony we współpracy z innymi krajami.

(zdjęcie/wideo)

USA SPACE – Los Angeles (USA) – NASA planuje we wtorek wystrzelić w kosmos statek kosmiczny DART z bezprecedensową misją: zderzyć się z asteroidą, aby odwrócić ją od orbity w celu przetestowania technologii, która będzie potrzebna do uniknięcia kolizji z Ziemia.

(audio Video)

Nagrody Grammy – Los Angeles (USA) – Olivia Rodrigo, Lil Nas X, Taylor Swift, Lana Del Rey, Lady Gaga i Tony Bennett wyglądają dobrze w 64. nominacjach do nagrody Grammy, które zostaną ogłoszone przez Recording Academy we wtorek.

dokumentacja

—————

Rasizm Belgijski – Bruksela – Belgijska gmina Tervuren, na przedmieściach Brukseli, miała w 1897 roku ludzkie zoo z ponad 250 kongijskimi mężczyznami, kobietami i dziećmi, a teraz, 125 lat później, gości wystawę analizującą zjawisko wystawy na temat praw człowieka oraz próby przeglądu i dekonstrukcji dawnego kolonialnego rasizmu w tym kraju. Napisane przez Bruno Fortea Mirasa (WYSŁANE)

(zdjęcie/wideo)

Protesty w Indiach – New Delhi – Tysiące indyjskich rolników zwyciężyło w zaciętej walce w ciągu ostatniego roku z rządem o obalenie kontrowersyjnej reformy rolnej, która miała na celu liberalizację sektora, ale którą rolnicy uważają za niesprawiedliwą. Autor: David Asta Alars (przesłany)

(zdjęcie/wideo)

LADY GAGA – Los Angeles, USA – Po debiucie w olśniewającym filmie fabularnym „Narodziny gwiazdy”, Lady Gaga prezentuje teraz „House of Gucci”, luksusowy film Ridleya Scotta z ogromną obsadą, przypominający o morderstwie następcy tronu Prestiżowa marka modowa Gucci. Autor: David Villafranca (WYSŁANO)

(Zdjęcie)

wywiady

—————-

Wybory w Chile – Santiago de Chile – W wieku 25 lat chilijska studentka Emilia Schneider została wybrana w niedzielę jako pierwsza transpłciowa prawodawca w historii kraju, z bardzo jasnymi ideami: „Społeczność LGTBI obawia się, że następny prezydent jest daleko – Prawidłowy.” Patricia Nieto Marino (WYSŁANE)

(zdjęcie) (wideo)

KINO USA – LOS ANGELES (USA) – „Ten film miał powstać w Kolumbii” – powiedziała w wywiadzie z Efe Byron Howard, jedną z reżyserek „Encanto”, animowanego musicalu Disneya „Raz w czwartek w Stany Zjednoczone. Państwa. Napisane przez Alexa Segurę Lozano (WYSŁANE)

(zdjęcie) (wideo)

AMERYKA ŁACIŃSKA GASTRONOMIA -Lima – Tak zwana „ciemna kuchnia”, kuchnia ukryta lub duchowa, kuchnia restauracyjna, która serwuje tylko przygotowane jedzenie i nie ma jadalni dla klientów, jest obecnie „najbardziej dochodowym” modelem biznesowym w zdewastowanej branży gastronomicznej. Powiedział w rozmowie z Efe, słynnym peruwiańskim szefem kuchni Mitsuharu Tsumura (SENT)

lab-jgb-vh

[email protected]

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *