wtorek, 9 listopada 2021 (07:00 GMT)

Ta treść została opublikowana 09 listopada 2021 – 08:18

Bangkok, 9 listopada (EFE). –

– Paryż (Francja): Francuski prezydent Emmanuel Macron ogłosił we wtorek zaostrzenie środków przeciwko wirusowi Corona i zachęcenie ludności do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki w trakcie ożywienia epidemii.

.- Glasgow (Wielka Brytania). Szczyt klimatyczny COP26 wkracza w kluczowy moment, kiedy do Glasgow przybywają ministrowie środowiska z całego świata, którzy będą musieli dać ostateczny impuls do negocjacji w sprawie umowy, która pozostanie nienaruszona. Celem jest zmniejszenie globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia.

.- Managua (Nikaragua). – Kryzys polityczny w Nikaragui rozpoczyna nowy, nieprzewidywalny rozdział, gdy Ortega scementuje swoją piątą kadencję w spornych wyborach, które Stany Zjednoczone, Unia Europejska i główne międzynarodowe organizacje praw człowieka nazwały kpiną i szyderstwem. prawa.

Kraków (Polska): Polskie władze zaalarmowały swoje siły na granicy z Białorusią o tym, co już nazywają „zagrożeniem” dla bezpieczeństwa kraju z powodu napływu dużej liczby migrantów wspieranych przez reżim z Mińska.

– Bruksela, Belgia). – 27 ministrów gospodarki i finansów spotkało się w Brukseli, aby omówić reformę reguł fiskalnych i wzrost inflacji.

– Bruksela, Belgia). – Pierwsza Wicepremier rządu hiszpańskiego oraz Minister Gospodarki i Transformacji Cyfrowej Nadia Calvino uczestniczy w spotkaniu 27 Szefów Gospodarki i Finansów, które dotyczyło reformy regulacji finansowych i wzrostu inflacji.

Caracas, Wenezuela). W środku kampanii wyborczej wenezuelska partia rządząca ciągnie postać zmarłego prezydenta Hugo Chaveza, który pozostaje symbolem większości, do zdrapywania głosów w czasie, gdy sondaże wskazują na utratę poparcia.

– Paryż, Francja). – Ponowny wybór francuskiej dyrektor generalnej UNESCO, Audrey Azoulay, na kolejne cztery lata na czele organizacji, po mandacie, który charakteryzował jej próby odpolitycznienia jej i doprowadzenia do powrotu organizacji. Stany Zjednoczone Ameryki.

.- Gdańsk (Polska). UE powinna przyspieszyć reformy wewnętrzne i wykluczyć kraje, które chcą je złamać, takie jak Polska i Węgry, jak postulował w rozmowie z Yvesem były prezydent Polski i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa.

– Moskwa, Rosja). – Minister spraw zagranicznych Wenezueli Felix Plasencia przemawia na konferencji Klubu Debaty Valdai z okazji wizyty w Moskwie.

– Quds. – Prezydent Kolumbii Ivan Duque kontynuuje swoją oficjalną wizytę w Izraelu, której punktem kulminacyjnym jest dziś inauguracja Kolumbijskiego Biura Innowacji w Jerozolimie, kolejny krok wzmacniający relacje gospodarcze między obydwoma krajami po podpisaniu umowy. Umowa o wolnym handlu (FTA) rok temu.

Buenos Aires, Argentyna). – Ponad dziesięć milionów Argentyńczyków w wieku poniżej trzydziestu lat jest zaproszonych do głosowania w wyborach parlamentarnych w najbliższą niedzielę, wyborach, które ujawnią niezadowolenie grupy ludności najbardziej dotkniętej kryzysem społecznym i gospodarczym, którego doświadczają. Kraj Ameryki Południowej od połowy 2018 roku.

. Santiago de Chile. Oczekuje się, że Izba Reprezentantów Chile będzie głosować we wtorek w sprawie oskarżenia prezydenta Sebastiana Pinery po dniu maratonu, który został celowo przedłużony poprzedniego dnia o ponad 12 godzin, aby prawodawcy opozycji mogli zakończyć kwarantannę koronawirusa. Idź głosować.

Tokio, Japonia). – Wiceprezes i minister spraw zagranicznych Kolumbii Marta Lucia Ramirez podkreśliła w wywiadzie, że kraj ten dąży do „większej konwergencji” z Japonią w ramach wielostronnych ram na Pacyfiku, takich jak TPP-11 czy APEC. Z Efe podczas wizyty w Tokio.

Wiedeń, Austria). Austria zainaugurowała dziś w Wiedniu duży pomnik upamiętniający 65 000 austriackich Żydów deportowanych i zamordowanych przez nazistów podczas II wojny światowej.

. – Meksyk. Olga Sanchez Cordero, przewodnicząca meksykańskiego Senatu i jedna z najbardziej postępowych postaci w partii rządzącej, jest przekonana, że ​​Senat uchwali ustawę regulującą rekreacyjną marihuanę przed grudniem, aby stan zezwalał na „uprawę marihuany” oraz marketing i konsumpcja „konopi”.

.- Lima (Peru). – Dokładnie rok temu, na pięć miesięcy przed wyborami powszechnymi w Peru, Kongres zwolnił prezydenta Martina Vizcarrę za jego „moralną impotencję” i otworzył jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń w peruwiańskiej polityce tego stulecia.

Teheran, Iran). – Tuż po świcie grupa ludzi ustawiła się na ulicy jak każda inna w Teheranie. Ale w tym zaułku przez dziesięciolecia mieszkał były prezydent Iranu Mahmoud Ahmadineżad i przyszli mu z pomocą.

.- Glasgow (Wielka Brytania). Na brzegach rzeki Clyde, w ujściu wypełnionym stoczniami i hutami, które sprawiły, że Szkocja prosperowała podczas rewolucji przemysłowej, obecnie próbują zawrzeć umowy, które powinny uwolnić planetę od planety. Ogromne ilości dwutlenku węgla ocieplają się od XVIII wieku.

.- Dakar (Senegal). Nazywane „podjazdami samochodowymi” Senegalu kultowe ciężarówki Renault Savim SG2 z lat 60. od prawie czterdziestu lat jeżdżą po ulicach Dakaru każdego dnia, ale dzięki wielokolorowym motywom, grafikom, ozdobnikom i zwrotom stały się symbolem kapitał.

Los Angeles (USA). Słodkie i niewinne przygody z książki dla dzieci „Clifford the Big Red Dog” zostają przeniesione na duży ekran w filmie z Jackiem Whitehallem. „Ma wszystkie elementy klasycznego filmu familijnego” – powiedział EFE brytyjski artysta filmowy.

. – Meksyk. Chilijska artystka Mon Lafferty przeżywa moment osobistego i zawodowego osiągnięcia. Za kilka miesięcy zostanie matką dziecka, którego tak długo szukała, a jej nowy album „Carmen 1940”, który w rozmowie z Evie przyznała jako „hormonalny” i „improwizowany”, to ogromny efekt album.

.- Salto (Urugwaj) .- „Pancho”, które jego brat zjadł na trybunach, skłoniło Luisa Suareza, wówczas dziecko, do porzucenia gry, w którą grał. Te i inne wspomnienia dzisiejszego napastnika Atletico Madryt i kolegi z drużyny Edinsona Cavaniego są nadal bardzo obecne w Salto, urugwajskim mieście, w którym się urodzili.

.- Montewideo, Urugwaj). – Burmistrz Montevideo, Carolina Cos, organizuje konferencję prasową ze szczegółami dotyczącymi tego, co Montevideo organizuje jako miejsce trzech finałów CONMEBOL w listopadzie.

npm / mcc / EFETV

Jeśli chcesz wiedzieć o wydarzeniach biznesowych i innych wydarzeniach informacyjnych zaplanowanych na dziś lub na którykolwiek z najbliższych 365 dni, w Hiszpanii i na świecie, oddajemy do Twojej dyspozycji globalną agendę cyfrową dostępną w Internecie, która jest natychmiast aktualizowana za każdym razem znać EFE Nowe wezwanie. To narzędzie umożliwia segmentację prognoz według zainteresowań użytkowników.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem: +34913467245 stale od 07.30 (GMT) do 19.00 (GMT) lub pod adresem e-mail: [email protected]

—————————————

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *