Wybory lokalne w Wielkiej Brytanii wystawiły przywódcę Partii Pracy na próbę

Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu
Ta treść została opublikowana w dniach 05 maja 2021-15: 29

Enrique Rubio

Londyn, 5 maja (EFE). Wybory burmistrza Wielkiej Brytanii, które odbędą się w czwartek wraz z wyborami regionalnymi w Szkocji i Walii, zostały przedstawione jako wyzwanie dla lidera opozycji, Partii Pracy, Keira Starmera, przed wyborami. Który spodziewa się postępów konserwatystów w tak zwanej „czerwonej ścianie”.

Zwykle w tym kraju partia rządząca przeżywa porażkę w wyborach lokalnych, ale wiatr wieje na korzyść konserwatywnego premiera Borisa Johnsona, przede wszystkim dzięki udanej kampanii szczepień przeciwko Covidowi. Lewica obawia się nowej katastrofy wyborczej.

Jeśli rzeczywiście tak jest w przypadku generałów 2019 r., Partia Pracy poniosła klęskę z najgorszymi skutkami od prawie wieku – co kosztowało również jej ówczesnego przywódcę i lewicową ikonę, Jeremy’ego Corbyna – pracę, perspektywy nie wróży dobrze kilka godzin wyborów w tzw. „super czwartek”.

Konwergencja jutrzejszych wyborów, ze względu na przełożenie kilku zaproszeń w minionym roku, oznacza, że ​​wiele gmin, zwykle pokrywających się, zbiega się tego samego dnia z wyborami parlamentarnymi w Szkocji i Walii oraz z głosowaniem w sprawie zastąpienia posła, który złożył rezygnację. z Izby Gmin.

W szczególności ta ostatnia data jest jedną z najbardziej charakterystycznych w tamtych czasach: pokaże, czy Starmer jest w stanie uniknąć ciosu, którego wielu się spodziewało.

Mieszkańcy Hartlepool w północno-wschodniej Anglii będą musieli zdecydować, kto zastąpi posła Partii Pracy Mike’a Hilla, który złożył rezygnację po oskarżeniu o molestowanie seksualne. Sondaże sugerują, że lewica może stracić miejsce, które zawsze było w ich rękach.

Hartlepool, podobnie jak zarządy Tees Valley (północny wschód) i West Midlands (środkowa Anglia), jest częścią „czerwonej ściany”, którą Johnson zdołał wyrwać z Partii Pracy w ostatnich wyborach i którą formacja Starmer aspiruje teraz do przywrócenia.

Decyzje takie jak przedstawienie „reszty” (wzywającej Wielką Brytanię do pozostania w Unii Europejskiej) jako kandydata w Hartlepool, który masowo głosował za Brexitem, wywołały pytania o strategię największej partii opozycyjnej.

Sprzedaj zanim ciąć

Ostrzegam, urzędnik Partii Pracy wolał obniżyć oczekiwania, aby kiepskie wyniki nie zagroziły jego kierownictwu. Chociaż jego pierwsze miesiące na czele formacji zostały postrzelone w sondażach, Starmer cierpiał na stopniową degradację, co podważyło jego wiarygodność jako substytutu Johnsona.

Ponadto spotyka się z odrzuceniem ze strony wielu najbardziej lewicowych szeregów Partii Pracy i pozostaje zdenerwowany tym, jak traktuje Corbyna, kiedy dochodzenie wewnętrzne ujawniło jego zadowolenie z antysemityzmu w partii.

Obwiniony za brak siły, by przeciwstawić się Johnsonowi – bardziej po jego fatalnej administracji na początku pandemii – i za brak jasnej linii ideologicznej, broni się, argumentując, że ma zamiar to zrobić. Praktyka „konstruktywnej opozycji”.

„Objąłem kierownictwo Partii Pracy po najgorszym wyniku w wyborach powszechnych od 1935 roku (…) To jest pierwszy sprawdzian i będziemy walczyć o każdy głos, ale nigdy nie przypuszczałem, że zdobędziemy szczyt góry „Pełna odpowiedzialność za„ wyniki ”w ciągu zaledwie jednego roku, będzie kosztować więcej czasu”.

Burmistrz Partii Pracy w Londynie Sadiq Khan, który jutro ubiega się o reelekcję, powiedział coś podobnego w wywiadzie dla EFE: „Myślę, że jest za wcześnie, aby oczekiwać, że ci, którzy głosowali na„ Torys ”w wyborach w 2019 r. popierajcie Partię Pracy, ale z czasem Czas ujrzy ruch ”.

FEUDO LONDINENSE

Szczególnie Khan jest jednym z tych, którzy spokojniej grają w dzień wyborów. Sondaże dają mu wyraźnego zwycięzcę w stolicy przeciwko gubernatorowi Seanowi Baileyowi, co pozwoliłoby Partii Pracy na utrzymanie nagrody o niewielkiej wadze wykonawczej, ale o dużej wartości symbolicznej.

Chociaż ostatnie sondaże zmniejszyły lukę między nim a prawie nieznanym Billym, wszyscy zgadzają się, że zrobiłby wielki postęp w drugiej rundzie, gdyby miał zostać rywalizowany.

Jeśli spełni oczekiwania, Khan stanie się jednym z krajowych przywódców Partii Pracy, czekając, co stanie się ze Starmerem, którego pozycja mimo wszystko nie wydaje się być zagrożona w krótkim okresie.

Po drugiej stronie bariery premier zauważa, że ​​nawet skandale, które dotknęły go w ostatnich tygodniach (np. Naprawa oficjalnego mieszkania), wciąż wpływają na jego popularność.

„To będą bardzo trudne wybory – dziś z powodu kampanii w środku kraju – powiedział Johnson -. Kiedy ostatnio rywalizowaliśmy w kilku z tych gmin, byliśmy na wysokim poziomie i teraz będziemy walczyć za każdy głos ”.

Czy / gx / psh

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *