Wybory prezydenckie „twarzą w twarz” między Castillo i Fujimori

Wybory prezydenckie „twarzą w twarz” między Castillo i Fujimori

W potocznym języku jeździeckim o dwóch koniach, które wystartowały w wyścigu, często mówi się, że rywalizują ze sobą w pojedynkę, gdy oczekuje się bliskiego wyniku. Na Peru Analitycy i ankieterzy spodziewają się wyniku zamkniętych wyborów W najbliższą niedzielę, kiedy prezydent zostanie wybrany na pięcioletnią kadencję rozpoczynającą się 28 lipca.

Otoczony krytyką, oskarżeniami i obawami nauczyciel i syndykat Pedro Castillo I ustawodawca Keiko Fujimori Los Peru rozstrzygnie się w tę niedzielę na najbliższe pięć lat. Castillo był największą niespodzianką w pierwszej rundzie i zrobił wrażenie na Fujimorim Cofnij się w ostatnich tygodniach w sondażach, pomimo ogromnej dezaprobaty wśród Peruwiańczyków.

Z bardzo małymi różnicami, w niektórych przypadkach równymi marginesowi błędu, ankieterzy dają Castillo zwycięzcę, ale analitycy ostrzegają. Tym, który wznosił się w intencji głosowania, był Fujimori I wreszcie może być czysty i rozsypany, co w końcu ma kluczowe znaczenie.

Jeśli ankiety się nie mylą, Peru czeka „Wybory na atak serca” Potwierdza analityka wyborczego i eksperta Daniela Zovato, po konsultacji z DIARIO DE CUBA. Jego zdaniem nie jest wykluczone, że przegrany złoży skargę o oszustwo do władz wyborczych.

Zdaniem eksperta wyborczego, dyrektora International Institute of Ideas International for Latin America, w kampanii do drugiej tury Keiko Fujimori wykonała „niesamowitą robotę”, Ponieważ udało mu się „zredukować zakres funkcji”. Castillo prowadził go w sondażachPodobnie był w stanie częściowo odzwierciedlić negatywne postrzeganie jego publicznego wizerunku.

Keiko Fujimori ma kilka otwartych spraw sądowych Znajduje się również w cieniu swojego ojca, byłego prezydenta Alberto Fujimoriego (1990-2000), uwięzionego za łamanie praw człowieka i nadużycia władzy w jego rządzie.

Tymczasem jego radykalna lewicowa retoryka uderza w Castillo, Obiecujące radykalne zmiany w celu wzmocnienia polityki państwa i nowej konstytucji oraz obejścia zarządzania finansami publicznymi. Bez doświadczenia na stanowiskach rządowych Castillo wyróżniał się nie tylko swoimi poglądami ideologicznymi Ale z powodu jego braku doświadczenia w administracji publicznej.

W środku tego sześciotygodniowego wyścigu, między pierwszym a drugim okrążeniem, Kiko Fujimori nie jest już postrzegana i znana jako „polityk, wobec którego prowadzono dochodzenie w sprawie korupcji i zagrożenia dla demokracji w Peru”, Gdzie w sondażach wskaźnik odrzucenia sięgnął 65%, uznając to za „wybawcę demokracji i peruwiańskiego modelu gospodarczego przeciwko Możliwe zwycięstwo Pedro CastilloMówi Zovato.

W ostatnich tygodniach dla tej zmiany w nominacji parlamentu kluczowe było poparcie sektorów konserwatywnych, w tym innych kandydatów, którzy przegrali w pierwszej turze, elit biznesowych, klasy średniej i zawodowej w Limie, w szczególności otwarte wsparcie zdobyła Nagrodę Nobla Kant Symbolism Mario Vargas Llosa, Który z historycznego wroga Fujimori stał się sojusznikiem ucznia.

W bardzo praktyczny sposób, tak jak robił to przy poprzednich okazjach, Vargas Llosa Teza przemawiała do „mniejszego zła”, Która będzie tym razem Keiko Fujimori o możliwości objęcia prezydentury przez Castillo Parafrazując inspirowany lewicą peruwiański paradygmat.

Renomowany ośrodek akademicki Instituto de Estudios Peruanos (IEP) opublikował w poniedziałek swoją najnowszą ankietę przedwyborczą: Castillo z 40,3% wolą głosowania prowadzi Fujimori Ma tylko 2%, bo 38,3%.

Według sondażu przeprowadzonego w samym IEP, różnica między dwoma kandydatami była miesiąc temu Był praktycznie 20 punktów na korzyść Castillo. Ostatnie tygodnie zmieniły krajobraz prezydencki w Peru.

Wczoraj, w poniedziałek, w swoim planie odwrócenia negatywnego postrzegania, jakie go otaczają, Keiko Fujimori złożyła przysięgę na rzecz demokracji„Proszę, wybaczcie” – powiedział i poprosił Peruwiańczyków, aby „mieli szansę mnie oczyścić”.

Córka byłego prezydenta przeprosiła przywódców politycznych innych krajów i liberalne kandydatki za popełnione błędy i zobowiązała się do zachowania demokracji, poszanowania wolności słowa, wzmocnienia instytucji, obrony konstytucji, walki z korupcją i wzmocnienia otwartego rządu. .

Ten podział publiczny widział samego Mario Vargasa Llosa i analitycy uważają, że będzie to miało pozytywny wpływ na sektory miejskie klasy średniej i wyższej, które w ostatnich dziesięcioleciach były jawnie przeciwne Fujimori.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *