Wybory prezydenckie „twarzą w twarz” między Castillo i Fujimori

Wybory prezydenckie „twarzą w twarz” między Castillo i Fujimori

W potocznym języku jeździeckim o dwóch koniach, które wystartowały w wyścigu, często mówi się, że rywalizują ze sobą w pojedynkę, gdy oczekuje się bliskiego wyniku. Na Peru Analitycy i ankieterzy spodziewają się wyniku zamkniętych wyborów W najbliższą niedzielę, kiedy prezydent zostanie wybrany na pięcioletnią kadencję rozpoczynającą się 28 lipca.

Otoczony krytyką, oskarżeniami i obawami nauczyciel i syndykat Pedro Castillo I ustawodawca Keiko Fujimori Los Peru rozstrzygnie się w tę niedzielę na najbliższe pięć lat. Castillo był największą niespodzianką w pierwszej rundzie i zrobił wrażenie na Fujimorim Cofnij się w ostatnich tygodniach w sondażach, pomimo ogromnej dezaprobaty wśród Peruwiańczyków.

Z bardzo małymi różnicami, w niektórych przypadkach równymi marginesowi błędu, ankieterzy dają Castillo zwycięzcę, ale analitycy ostrzegają. Tym, który wznosił się w intencji głosowania, był Fujimori I wreszcie może być czysty i rozsypany, co w końcu ma kluczowe znaczenie.

Jeśli ankiety się nie mylą, Peru czeka „Wybory na atak serca” Potwierdza analityka wyborczego i eksperta Daniela Zovato, po konsultacji z DIARIO DE CUBA. Jego zdaniem nie jest wykluczone, że przegrany złoży skargę o oszustwo do władz wyborczych.

Zdaniem eksperta wyborczego, dyrektora International Institute of Ideas International for Latin America, w kampanii do drugiej tury Keiko Fujimori wykonała „niesamowitą robotę”, Ponieważ udało mu się „zredukować zakres funkcji”. Castillo prowadził go w sondażachPodobnie był w stanie częściowo odzwierciedlić negatywne postrzeganie jego publicznego wizerunku.

Keiko Fujimori ma kilka otwartych spraw sądowych Znajduje się również w cieniu swojego ojca, byłego prezydenta Alberto Fujimoriego (1990-2000), uwięzionego za łamanie praw człowieka i nadużycia władzy w jego rządzie.

Tymczasem jego radykalna lewicowa retoryka uderza w Castillo, Obiecujące radykalne zmiany w celu wzmocnienia polityki państwa i nowej konstytucji oraz obejścia zarządzania finansami publicznymi. Bez doświadczenia na stanowiskach rządowych Castillo wyróżniał się nie tylko swoimi poglądami ideologicznymi Ale z powodu jego braku doświadczenia w administracji publicznej.

W środku tego sześciotygodniowego wyścigu, między pierwszym a drugim okrążeniem, Kiko Fujimori nie jest już postrzegana i znana jako „polityk, wobec którego prowadzono dochodzenie w sprawie korupcji i zagrożenia dla demokracji w Peru”, Gdzie w sondażach wskaźnik odrzucenia sięgnął 65%, uznając to za „wybawcę demokracji i peruwiańskiego modelu gospodarczego przeciwko Możliwe zwycięstwo Pedro CastilloMówi Zovato.

W ostatnich tygodniach dla tej zmiany w nominacji parlamentu kluczowe było poparcie sektorów konserwatywnych, w tym innych kandydatów, którzy przegrali w pierwszej turze, elit biznesowych, klasy średniej i zawodowej w Limie, w szczególności otwarte wsparcie zdobyła Nagrodę Nobla Kant Symbolism Mario Vargas Llosa, Który z historycznego wroga Fujimori stał się sojusznikiem ucznia.

W bardzo praktyczny sposób, tak jak robił to przy poprzednich okazjach, Vargas Llosa Teza przemawiała do „mniejszego zła”, Która będzie tym razem Keiko Fujimori o możliwości objęcia prezydentury przez Castillo Parafrazując inspirowany lewicą peruwiański paradygmat.

Renomowany ośrodek akademicki Instituto de Estudios Peruanos (IEP) opublikował w poniedziałek swoją najnowszą ankietę przedwyborczą: Castillo z 40,3% wolą głosowania prowadzi Fujimori Ma tylko 2%, bo 38,3%.

Według sondażu przeprowadzonego w samym IEP, różnica między dwoma kandydatami była miesiąc temu Był praktycznie 20 punktów na korzyść Castillo. Ostatnie tygodnie zmieniły krajobraz prezydencki w Peru.

Wczoraj, w poniedziałek, w swoim planie odwrócenia negatywnego postrzegania, jakie go otaczają, Keiko Fujimori złożyła przysięgę na rzecz demokracji„Proszę, wybaczcie” – powiedział i poprosił Peruwiańczyków, aby „mieli szansę mnie oczyścić”.

Córka byłego prezydenta przeprosiła przywódców politycznych innych krajów i liberalne kandydatki za popełnione błędy i zobowiązała się do zachowania demokracji, poszanowania wolności słowa, wzmocnienia instytucji, obrony konstytucji, walki z korupcją i wzmocnienia otwartego rządu. .

Ten podział publiczny widział samego Mario Vargasa Llosa i analitycy uważają, że będzie to miało pozytywny wpływ na sektory miejskie klasy średniej i wyższej, które w ostatnich dziesięcioleciach były jawnie przeciwne Fujimori.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *