Wybory w Brazylii: transmisja na żywo wyników drugiej tury i zwycięstwa Luli nad Bolsonaro | międzynarodowy

Wybory w Brazylii: transmisja na żywo wyników drugiej tury i zwycięstwa Luli nad Bolsonaro |  międzynarodowy

Lula odwiedzi Argentynę przed objęciem funkcji prezydenta Brazylii

za pomocą Federico Rivas Molina. Alberto Fernandez powiedział w poniedziałek po wizycie w Sao Paulo, że pierwsza podróż Luisa Inacio Luli da Silvy jako prezydenta-elekta Brazylii odbędzie się w sąsiedniej Argentynie. Lider PT powiedział prezydentowi Argentyny, pierwszemu międzynarodowemu przywódcy, którego spotkał po wygraniu niedzielnych wyborów z Jairem Bolsonaro, że planuje odbyć podróż przed objęciem urzędu 1 stycznia 2022 roku.

„On nie wie, że Argentyna jest jego domem” – powiedział Fernandez po spotkaniu w hotelu w Sao Paulo. „Mówimy więcej o przyszłości niż o przeszłości” – powiedział. Lula da Silva spędził większość swojego pierwszego dnia jako prezydent elekt, przyjmując gratulacje od prezydentów zagranicznych i wysokich rangą urzędników. Ale istniała bardzo wąska luka w programie na przyjęcie Fernandeza. Argentyńczyk wsiadł do samolotu z małą delegacją zbyt wcześnie w poniedziałek, ledwo zdobywając aprobatę Brazylijczyka. Po rozwiązaniu problemu bezpieczeństwa, co było skomplikowane, ponieważ była to nieoficjalna wizyta głowy państwa, wylądował w południe w São Paulo.

Wizyta była dla Fernandeza ważna. Lula da Silva nie tylko pomoże naprawić zrujnowane stosunki między Argentyną a Brazylią – Fernandez nie rozmawia z Bolsonaro. Argentyńczyk przeżywa niskie godziny w Buenos Aires, nękany kryzysem gospodarczym i nieporozumieniami nękającymi koalicję peronistów, której współprzewodniczy z jej wiceprzewodniczącą, Cristiną Fernandez de Kirchner. Lola, jako przyjaciółka obojga, może służyć jako pomost do ponownego dialogu.

Na zdjęciu: prezydent-elekt Brazylii Luis Inacio Lula da Silva wita prezydenta Argentyny Alberto Fernandeza podczas spotkania w poniedziałek 31 października w Sao Paulo. (Reuters)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *